27 Eylül, 2023, Çarşamba
DOLAR27.3017
EURO28.8844
ALTIN1665.3

Korkut Ata Üniversitesi’nde İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy konuşuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Korkut Ata Üniversitesi’nde İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy konuşuldu
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)’de  Baytar Mektebinden İstiklale Mehmet Akif Ersoy” başlıklı program gerçekleştirildi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)’de  Baytar Mektebinden İstiklale Mehmet Akif Ersoy” başlıklı program gerçekleştirildi.

OKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Veterinerlik Bölümü tarafından düzenlenen programa OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Derya Atik ve üniversitenin akademik personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılışında konuşan OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “İstiklal Marşı’mız bizim bağımsızlığımızın sembolüdür. Her ülkenin milli marşı var ancak bizim marşımız çok daha farklı çünkü biz ona İstiklal Marşı diyoruz.

Bağımsızlığımızın sembolü, Cumhuriyetimizin teminatı, İstiklal Marşı’mız bizim için çok kutsal bir değer.  Hepimiz 7’den 70’e İstiklal Marşı’mızı bağımsızlığımızı, istiklalimizi, Cumhuriyetimizi korumak için elimizden gelen her ne varsa yapmakla yükümlüyüz.

Bu nedenle İstiklal Marşı; Türkiye’dir, Atatürk’tür, Cumhuriyettir, bağımsızlıktır. Bizim için değeri önemi çok büyük sadece bir gün değil her gün İstiklal Marşı’mızın anlamını anlayacağız. Gelecek nesillere anlatmak için çaba harcayacağız. Bunlar birbirinden ayrılmaz kavramlar.

Cumhuriyet, İstiklal Marşı, Bağımsızlık ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, birbirinden ayrılmaz kavramlardır. Hiç kimse bu kavramları bu değerlerimizi azaltamaz, birbirinden ayıramaz.

Başta gençliğimiz olmak üzere bütün bu milletin evlatları bağımsızlığımızı, istiklalimizi, değerlerimizi korumak için ant içtik. Bu yolda hepimiz elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Batuhan Şahin, “Baytar Mektebinden İstiklale Mehmet Akif Ersoy” başlıklı sunum gerçekleştirdi. 

Sunumun ardından OKÜ  Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Semih Boğa ve Simge Karakurum tarafından müzik dinletisi sunuldu. 

Müzik dinletisi sonrasında Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Batuhan Şahin, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Semih Boğa ve Simge Karakurum’a günün anısına teşekkür belgesi takdim etti. 

Program, 15 Temmuz Şehitler Amfisi fuaye alanında oluşturulan Mehmet Akif Ersoy Resim Sergisi"nin gezilmesi ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen: Tesislerin içerisinde müthiş tatil günleri geçireceğizÖnceki Haber

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Ge...

Takla atan otomobilden yara almadan çıktıSonraki Haber

Takla atan otomobilden yara almadan çıkt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar