23 Eylül, 2023, Cumartesi
DOLAR27.1479
EURO29.0073
ALTIN1680.2

Kırşehirli Zanaatkar, meslek öğretmek için davette bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kırşehirli Zanaatkar, meslek öğretmek için davette bulundu
Abone ol
KIRŞEHİR'DE, AHİ KÜLLİYESİ ALANINDA HÜKÜMETİN DESTEKLERİYLE AÇILAN VE BELEDİYE ORTAKLIĞINDA İŞLETİLEN ZANAATKARLAR ÇARŞISINDA AHŞAP OYMA SANATIYLA İLGİLİ ÇALIŞMA YÜRÜTEN ESNAF, KARŞILIKSIZ EĞİTİM DAVETİNDE BULUNDU.

Kırşehir’de, Ahi Külliyesi alanında hükümetin destekleriyle açılan ve belediye ortaklığında işletilen zanaatkarlar çarşısında ahşap oyma sanatıyla ilgili çalışma yürüten esnaf, karşılıksız eğitim davetinde bulundu.


Yok olmaya yüz tutmuş mesleklerin yaşatıldığı çarşıda ahşap oyma sanatıyla ilgilenen esnaf Sinan Yıldırım, yok olmaya yüz tutmuş zanaatının karşılıksız eğitimini vermeye hazır olduklarını söyledi. Yıldırım; "Ahi Külliyesi alanında belediye ve hükümetin destekleriyle açılan zanaatkarlar çarşısında sanatımı icra ediyorum. Şimdilik sadece Kırşehir yöresine ait eserler üretimi yapıyorum. Yaptığım ürünler şehrin tanıtımı noktasında öncü olmakta" dedi. Ürünlerini ahşap üzerine oyma şeklinde tasarlayıp işleyen Yıldırım; "Ahşaptan ürünleri tasarlıyorum. İlerleyen dönemler için ülkemizin bir çok şehrinde bulunan sembol değerler üzerine tasarımlar yapacağım. Edirne Selimiye Cami, İstanbul Ayasofya, Nevşehir Kapadokya bölgesi simgesi olan peri bacaları ve balonlar tasarlanacak. Çalışmalarımız başladı. Çarşımızda şehrimizi ve ülkemizin farklı değerlerini tanıtma gayretinde olacağım" diye konuştu. Mesleğini öğrenmek isteyenlere karşılıksız davette bulunan Yıldırım, açıklamasını şöyle sürdürdü;


"Mesleğimin karşılıksız eğitimini vereceğim. Yeter ki yürüttüğüm meslek kaybolmaya yüz tutmasın. Zanaatkarlar çarşısında bulunan bir çok arkadaşımız da aynı düşünce içerisinde inşallah yeni temsilcilerle mesleğim son noktasına dek devam eder."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vanda Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda temizlik çalışmasıÖnceki Haber

Vanda Kurban Bayramı öncesi mezarlıklard...

Akdeniz’de kurban satış yerleri bayrama hazırlandıSonraki Haber

Akdeniz’de kurban satış yerleri bayrama...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar