Osmaniye
DOLAR19.11
EURO20.6983
ALTIN1206.0

Kırklarelide “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması” finali yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kırklarelide “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması” finali yapıldı
Abone ol
KIRKLARELİ’DE “KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR BİLGİ YARIŞMASI” GERÇEKLEŞTİ. HALK EĞİTİM MERKEZİNDE DÜZENLENEN YARIŞMA, SAYGI DURUŞUNDA BULUNULMASI VE İSTİKLAL MARŞI'NIN OKUNMASIYLA BAŞLADI. 8 İLÇEDEN 16 KADIN ÇİFTÇİNİN KATILDIĞI YARIŞMAYA; KIRKLARELİ VALİSİ BİROL EKİCİ, BİRÇOK KURUM VE KURULUŞ MÜDÜRLERİ İLE ÇİFTÇİLER KATILDI.

Kırklareli’de gerçekleşen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması” finalinde, Lüleburgaz’dan katılan 2 kadın çiftçi 90 puan ile birinci oldu.


Kırklareli’de “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması” gerçekleşti. Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen yarışma, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 8 ilçeden 16 kadın çiftçinin katıldığı yarışmaya; Kırklareli Valisi Birol Ekici, birçok kurum ve kuruluş müdürleri ile çiftçiler katıldı.


Yarışmada konuşan Vali Ekici, "Tarımın ve hayvancılığın geliştirilmesi son derece önem taşımakta. Sanayimiz de gelişiyor ama hepimizin bildiği üzere Trakya, Türkiye’nin nadide tarım alanlarını içeriyor ve tarımsal üretimde yüzde 8’ini Trakya tek başına karşılıyor. Tarım işletmesi büyüklüğü açısından Türkiye ortalamasının oldukça üzerindeyiz ve verimlilik açısından da Türkiye ortalamasının çok üzerindeyiz. Burada verimlilik derken gerçekten bilgi birikimimiz çok yüksek. Tarım alet ve makinalarını en iyi şekilde kullanıyoruz. Bu bilgi birikimimiz, becerimiz ve tecrübemiz ile Anadolu’daki bütün çiftçilere de örnek oluyoruz” dedi.


Kadının hayatın her alanında olduğunu vurgulayan Ekici, "İlimiz, tarım ve hayvancılıkta da çok önemli, başı çekiyor. Yani bu işin tamamı ile içindeler. Hanımlarımızın tarım ve hayvancılık ile ilgili bilgi birikimlerinin artması, bu işi bilimsel yolla yapmalarıyla verimliliğimiz artırıyor. Verimliliğimizin artması buna tabi aslında. Tarımdaki makinaları, teknolojileri kullanmasak, dünyamız 8 milyarı aştı, 8 milyar insanı beslemesi mümkün değil” diye konuştu.


İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy da kadının önemine değinerek; ilçelerde, köylerde kadın çiftçilere eğitim verdiklerini söyledi. Aksoy, yarışmaya katılanlara teşekkür etti.


Konuşmaların ardından yarışma başladı. 20 soru sorulan yarışmada, Lüleburgaz’dan katılan Gülizar Önal ile Sıla Uzuntekin 90 puanla 1. oldu. Birinci olan Önal ve Uzuntekin’e çeşitli hediyeler takdim edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pazaryerlerine ölçü-ayar denetimiÖnceki Haber

Pazaryerlerine ölçü-ayar denetimi

Oto Hırsızlık ekiplerinden Motosiklet ve Otomobil DenetimiSonraki Haber

Oto Hırsızlık ekiplerinden Motosiklet ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar