25 Haziran, 2024, Salı
DOLAR32.9373
EURO35.4281
ALTIN2465.2
Yusuf Cinkara Otomotiv

Kayseri'de Tarımsal İş Birliği Protokolü İmzalandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayseri'de Tarımsal İş Birliği Protokolü İmzalandı
Abone ol
Kayseri Valiliği öncülüğünde, Kayseri Şeker ve Migros arasında bölgesel kalkınmayı hızlandırmak amacıyla önemli bir iş birliği protokolü imzalandı.

Kayseri Valiliği öncülüğünde, Kayseri Şeker ve Migros arasında bölgesel kalkınmayı hızlandırmak amacıyla önemli bir iş birliği protokolü imzalandı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene, Vali Gökmen Çiçek, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Migros Grubu Pazarlama İcra Kurulu Üyesi Ekmel Baydur, proje danışmanı Gürata ve Zzef İcra Kurulu Üyesi Erkan Gürkan, Ağırnas Kadın Kooperatifi yöneticileri katıldı.

Vali Çiçek, törende yaptığı konuşmada, Kayseri'nin ticaret potansiyeline vurgu yaparak, Kadın Kooperatiflerinin desteklenmesinin önemine dikkat çekti.

Kayseri'nin tarımsal zenginliklerini vurgulayan Çiçek, bu iş birliğinin bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ise, yerel üretimi destekleme hedeflerine vurgu yaparak, Ağırnas Kadın Kooperatifi'nin üretim potansiyelini övdü.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, kooperatifin ulusal değere sahip bir marka olduğunu ifade ederek, sürdürülebilir tarıma verdikleri önemi vurguladı.

Migros Grubu Pazarlama İcra Kurulu Üyesi Ekmel Baydur ise, Kayseri'den alınan ürünlerin ekonomiye olan katkısına değindi ve yerel üreticilerin desteklenmesi için yapılan çalışmalardan bahsetti.

Gürata ve Zzef İcra Kurulu Üyesi Erkan Gürkan, Türkiye genelinde yerel üreticileri desteklediklerini belirterek, Kayseri Valiliği'nin liderliğinde gerçekleştirilen projenin bölgenin tarımsal kalkınmasına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Törende imzalanan iş birliği protokolü, Vali Gökmen Çiçek ve diğer katılımcılar tarafından imzalandı.

Bu iş birliğinin Kayseri ve bölgenin tarımsal potansiyeline olumlu katkı sağlaması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yük indirmek için duran kamyonet ormanlık alana kaydıÖnceki Haber

Yük indirmek için duran kamyonet ormanlı...

Yaygın Bir Hipotiroidi Nedeni: Hashimoto HastalığıSonraki Haber

Yaygın Bir Hipotiroidi Nedeni: Hashimoto...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar