20 Nisan, 2024, Cumartesi
DOLAR32.5038
EURO34.7826
ALTIN2499.5

Kahramanmaraş’a İstanbul’da Yoğun İlgi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kahramanmaraş’a İstanbul’da Yoğun İlgi
Abone ol
Kahramanmaraş'ın kültürü, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri, geleneksel el sanatları ve değerlerini tanıtmak ve depremden etkilenen esnafa destek olmak için düzenlenen "Kahramanmaraş Tanıtım Günleri" sona erdi.

Kahramanmaraş'ın kültürü, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri, geleneksel el sanatları ve değerlerini tanıtmak ve depremden etkilenen esnafa destek olmak için düzenlenen "Kahramanmaraş Tanıtım Günleri" sona erdi.

4 gün boyunca Atatürk Havalimanı etkinlik alanında gerçekleşen programda Kahramanmaraş sevdalıları yoğun ilgi gösterdi.

Belediyeler, STK'lar ve özel teşebbüsler tarafından kurulan stantlarda Kahramanmaraş'ın kültürü, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri, geleneksel el sanatları ve değerleri misafirlere tanıtıldı.

On binlerce kişinin ziyaret ettiği tanıtım günlerinde yöresel etkinliklerden okur-yazar buluşmalarına, konserlerden söyleşilere, atölyelerden sergilere kadar çeşitli programlar da katılımcılarla buluşturuldu.

İstanbul Valisi Davut Gül, 66. Hükümet Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Dr. Tuba Köksal ve Prof. Dr. Mehmet Şahin,

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu ve MARAŞFED Başkanı Uğur Yinanç da programa katılarak stantları ziyaret etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, etkinliğin Kahramanmaraş'ın tanıtımı açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Güngör, "Kahramanmaraş'ın değerlerini, yöresel lezzetlerini, geleneksel el sanatlarını ve kültürünü ulusal ve uluslararası arenada daha tanınır hale getirmek için çalışıyoruz.

Bu amaçla 28 adet ulusal coğrafi işaretli ürünümüz var. Çağlayancerit Cevizi ve Maraş Tarhanası'nın AB'ye tescilini sağladık.

Daha fazla ürünümüzün tescilini gerçekleştirmek için gayretli çalışıyoruz.

Valiliğimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız ve Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu iş birliğiyle düzenlediğimiz bu etkinlikle de şehrimizin değerlerini İstanbul'da Kahramanmaraş sevdalılarına tanıttık.

Tanıtım günlerine olan ilgi bizleri memnun etti. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri'nin Kahramanmaraş'a olan ilgiyi artırdığı belirtildi.

Etkinlik kapsamında düzenlenen programlar ve stantlarda sunulan ürünler, Kahramanmaraş'ın kültürel ve ekonomik zenginliğini gözler önüne serdi.

Ziyaretçiler, Kahramanmaraş'ın yöresel lezzetlerini tatma ve geleneksel el sanatlarını yakından görme fırsatı buldu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atatürk Üniversitesinden benzersiz projeler ve yenilikçi yaklaşımlarÖnceki Haber

Atatürk Üniversitesinden benzersiz proje...

Emniyet binasında yıkım başladıSonraki Haber

Emniyet binasında yıkım başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar