27 Eylül, 2023, Çarşamba
DOLAR27.2962
EURO28.8914
ALTIN1664.0

İpekyolunda “Kamu İhale Kanunu ve Devlet İhale Kanunu” eğitim semineri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İpekyolunda “Kamu İhale Kanunu ve Devlet İhale Kanunu” eğitim semineri
Abone ol
VAN’IN İPEKYOLU BELEDİYESİ PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ, DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI (DAKA) TEKNİK DESTEK PROGRAMI BÜNYESİNDE BAŞVURUSUNU GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUĞU “4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNU VE 2886 SAYILI DEVLET İHALE KANUNU” İSİMLİ EĞİTİM PROJESİNİN KABULÜ İLE BELEDİYE PERSONELLERİNE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ.

Van’ın İpekyolu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Teknik Destek Programı bünyesinde başvurusunu gerçekleştirmiş olduğu “4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu” isimli eğitim projesinin kabulü ile belediye personellerine eğitim semineri verildi.


Belediyenin konferans salonunda düzenlenen sertifikalı eğitim semineri programı; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Bütçe Mali Planlama Anabilim Dalından Prof. Dr. Duran Bülbül tarafından veriliyor. Eğitim semineri programına belediyede kamu ihale mevzuatı ve uygulamalarını öğrenmek isteyenler, mal ve hizmet alımı ile yapım işleri ihalelerinden sorumlu personeller, müdürler ve belediye başkan yardımcıları katıldı.


Eğitim programında Prof. Dr. Duran Bülbül; 4734 ve 4735 sayılı Kamu İhale Kanunu ile 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu mevzuatı hakkında genel bilgiler verirken, teknik şartname hazırlanmasında dikkat edilmesi gerekenler, mal alımı ihaleleri, muayene ve kabul işlemleri, ihaleye katılımda yeterlilik kriterleri, doğrudan temin yönteminin genel mevzuatı ile bu yöntemin Türk kamu alımları içindeki büyüklüğünü anlattı.


Soru cevap ve örnekleme yöntemiyle süren eğitim programında kamu alımı sürecinde görev alan kamu görevlilerine gereksiz detaylara girmeksizin ve mevzuat karmaşasına dalmaksızın olabildiğince süreç odaklı bir anlatımla ilgili süreçte yerine getirilecek mevzuat hükümleri ile uyulması gereken temel kurallar hakkında da bilgi verildi.


Günde toplam 6 saat süren eğitimin 24 Mart 2023 tarihine kadar devam edeceği ve eğitim sonunda toplam 70 katılımcıya eğitim sertifikası verileceği belirtildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meriç Nehri yatağındaki kum öbekleri temizleniyorÖnceki Haber

Meriç Nehri yatağındaki kum öbekleri tem...

Bostancı Gösteri Merkezinde Motive ile rap rüzgarı esecekSonraki Haber

Bostancı Gösteri Merkezinde Motive ile r...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar