05 Aralık, 2023, Salı
DOLAR28.9459
EURO31.3002
ALTIN1893.7

İpekyolu Belediyesinden “Kadına Şiddete Karşı Farkındalık Eğitimi”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İpekyolu Belediyesinden “Kadına Şiddete Karşı Farkındalık Eğitimi”
Abone ol
Van’ın Ipekyolu Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 25 Kasım Kadına Yönelik şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Nedeniyle Erkek Personellerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenledi.

Van’ın İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle erkek personellerine yönelik eğitim semineri düzenledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Uzman Sosyolog Erkan Bayram tarafından verilen eğitim seminerinde, kadına yönelik şiddeti içeren 6284 sayılı kanun kapsamında ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair konular hakkında bilgilendirme yapıldı. İki farklı oturumda gerçekleşen seminerde; kadına yönelik şiddetle mücadele, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlara etkin katılımı, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun hakkında bilgiler verildi. Eğitimde ayrıca Türkiye’nin kadına yönelik şiddet konusunda bulunduğu konumu, dünyada kadına yönelik şiddetin sayısal verileri gösterilerek katılımcılar bilgilendirildi.

Şiddet olgusunun çok farklı uygulama şekilleri ve boyutlarıyla tüm dünyada genel bir sorun oluşturduğunu ifade eden Sosyolog Erkan Bayram; kadına yönelik şiddetin türleri, önleyici ve koruyucu faktörleri konularından da söz ederek muhtemel şiddet karşısında kadınların yasal hakları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Dört farklı oturumda verilecek seminerin ilk iki oturumu Berivan Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşirken, diğer iki oturumun ise 21 Kasım Salı günü İpekyolu Belediyesinin konferans salonunda gerçekleştirileceği bildirildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Köteyli köy konağı açıldıÖnceki Haber

Köteyli köy konağı açıldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün; Muğlada itfaiye ekiplerimizin olay yerine 6 dakika 58 saniyede ulaşıyorSonraki Haber

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün;...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar