Osmaniye
DOLAR18.5794
EURO18.3782
ALTIN1024.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Görüntüler inanılmaz, bu kadın bir kahraman

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Görüntüler inanılmaz, bu kadın bir kahraman
Abone ol
OLAY, GÖLCÜK İLÇESİ İHSANİYE MERKEZ MAHALLESİ'NDE MEYDANA GELDİ. GÖLCÜK ENGELLİLER DERNEĞİ BAŞKANI HASAN BAT, DERNEKTEN ÇIKARAK İŞLETTİĞİ TUHAFİYEYE GELDİ. BAT, ARAÇTAN İNEREK EŞİNİN GETİRDİĞİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYEYE BİNMEYE ÇALIŞIRKEN OTOMOBİL HAREKET ETTİ. YERE DÜŞEN HASAN BAT'I, ARACIN ALTINDA KALMAKTAN SON ANDA EŞİ FATMA KURTARDI. HAREKET EDEN OTOMOBİLİN DE PEŞİNDEN KOŞAN FATMA BAT, 80 YAŞINDAKİ KADININ EZİLMESİNİ DE KIL PAYI ÖNLEDİ.

Kocaeli’de otomobilinin el frenini çekmeyi unutan engelli birey Hasan Bat’ın, eşinin yardımıyla akülü sandalyesine geçmek isterken aracı hareket etti. Hem engelli bireyi hem de 80 yaşındaki yaşlı kadını ezilmekten Hasan Bat’ın eşi kurtardı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.Olay, Gölcük ilçesi İhsaniye Merkez Mahallesi’nde meydana geldi. Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, dernekten çıkarak işlettiği tuhafiyeye geldi. Bat, araçtan inerek eşinin getirdiği akülü tekerlekli sandalyeye binmeye çalışırken otomobil hareket etti. Yere düşen Hasan Bat’ı, aracın altında kalmaktan son anda eşi Fatma kurtardı. Hareket eden otomobilin de peşinden koşan Fatma Bat, 80 yaşındaki kadının ezilmesini de kıl payı önledi.


O anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı."Eşim beni arabanın altından almasaydı şimdi iki ayağım da altındaydı"


Olayı anlatan Hasan Bat, "Ablamla dernekten çıkarak dükkanıma geldim. Eşim bana akülü sandalyeyi getirdiğinde arabadan inmek istedim. El frenini çekmemem arabanın hareket etmesine sebep oldu. O anda düştüm ve eşim tekerleğin altından çekti, kurtardı. Daha sonra eşim giden aracın peşinden koşarak yaşlı teyzenin de hayatını kurtardı. Teyzeyle araç arasında bir metre kadar mesafe vardı, teyzenin hiçbir şeyden haberi de yoktu. Eşim arabanın içine atlayarak el frenini çekti ve teyzenin de hayatını kurtardı. Allah herkese böyle bir eş nasip etsin, kendisine teşekkür ediyorum. Parmağımın üstüne düştüğüm için başparmağım kırıldı, dizimde ağrı var ama kıl payı kurtuldum. Eşim beni arabanın altından almasaydı şimdi iki ayağım da altındaydı" dedi."O kadının canı söz konusuydu"


Eşini kurtaran Fatma Bat, "Soğukkanlılığımı kuruyarak eşimi ve teyzeyi kurtardım. Sonradan düşündüm gerçekten büyük bir cesaret. O teyze hiçbir şeyden haberi olmadan arabaya doğru yürüyordu. Sırf o kadını gördüğüm için koşma ihtiyacı duydum. Arabaya bir şey olması bir şey ifade etmiyordu, o kadının canı söz konusuydu. O kadın 80 yaşında vardı, araba çarpmış olsaydı şu an yaşamıyor olabilirdi, soğukkanlılığımı korudum. Çok şükür ufak bir kırıkla atlattık. Yapmam gerekeni yaptık. Allah kimseye yaşatmasın" diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KMÜde aşure dağıtıldıÖnceki Haber

KMÜde aşure dağıtıldı

Alaca: Doğru zamanı kollarken fırsatı kaçırmayınSonraki Haber

Alaca: Doğru zamanı kollarken fırsatı ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar