25 Temmuz, 2024, Perşembe
DOLAR32.8971
EURO35.779
ALTIN2535.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

ETÜ paydaşlığında düzenlenen I. Uluslararası Temel ve Uygulamalı Matematik Bilimlerindeki Güncel Gelişmeler sempozyumu başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ETÜ paydaşlığında düzenlenen I. Uluslararası Temel ve Uygulamalı Matematik Bilimlerindeki Güncel Gelişmeler sempozyumu başladı
Abone ol
ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ PAYDAŞLIĞINDA DÜZENLENEN VE ÇEVRİM İÇİ YÜRÜTÜLEN "I. ULUSLARARASI TEMEL VE UYGULAMALI MATEMATİK BİLİMLERİNDEKİ GÜNCEL GELİŞMELER" SEMPOZYUMU BUGÜN İTİBARİYLE BAŞLADI.

Erzurum Teknik Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen ve çevrim içi yürütülen "I. Uluslararası Temel ve Uygulamalı Matematik Bilimlerindeki Güncel Gelişmeler" sempozyumu bugün itibariyle başladı.


Yerli ve yabancı birçok bilim insanının konuşmacı olarak görev aldığı sempozyumda matematik alanına yönelik çeşitli sunumlar ortaya konularak, teorik ve uygulamalı konular ele alındı.


Sempozyumun açılış oturumunda konuşan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, matematiğin hayatımızdaki önemine değinerek “Matematik, hayatımızı düzenleyen ve kaosu önleyen küresel anlayış ve iletişim için güçlü bir araçtır. Dünyayı anlamamıza yardımcı olur ve zihinsel disiplin oluşturmanın etkili bir yolunu sağlar. Matematik, mantıksal akıl yürütmeyi, eleştirel düşünmeyi, soyut veya uzamsal düşünmeyi, problem çözme yeteneğini ve hatta etkili iletişim becerilerini teşvik eder. Erzurum Teknik Üniversitesi olarak bilimsel faaliyetlerini ve misyonunu ülkemizin kalkınma yolundaki tercihleri ve öncelikleri ile uygun bir şekilde ilişkilendirmek için multidisipliner çalışmalar desteklenmektedir. Bu doğrultuda Matematik Bölümümüz, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümümüz ile Biyomatematik alanında bir çalışma yürütmektedir. Ayrıca Mühendislik Fakültemizde yer alan bölümler ile yapay zeka ve kriptoloji üzerine çalışmalar yapmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu sempozyum aracılığıyla da başka multidisipliner iş birliklerinin oluşabileceğini öngörmekteyiz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TVF Başkanı Üstündağ, rektör Göktaş ile bir araya geldiÖnceki Haber

TVF Başkanı Üstündağ, rektör Göktaş ile...

İzmirde sahte etil alkol ve içki kaçakçılarına operasyonSonraki Haber

İzmirde sahte etil alkol ve içki kaçakçı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar