Osmaniye
DOLAR17.9525
EURO18.2764
ALTIN1017.2
Yusuf Cinkara Otomotiv

Eroğlu: “Veteriner hekimlik mesleğine zarar getirecek hiçbir şeyin altına imza atmayız”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eroğlu: “Veteriner hekimlik mesleğine zarar getirecek hiçbir şeyin altına imza atmayız”
Abone ol
TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ (TVHB) ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI ALİ EROĞLU, “VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİNE ZARAR GETİRECEK YA DA VETERİNER HAKİMLERE ZARAR VERECEK HİÇBİR ŞEYİN ALTINA İMZA ATMAYIZ” DEDİ.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Oda Başkanları toplantısı gerçekleştirildi. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Ali Eroğlu, “Veteriner hekimlik mesleğine zarar getirecek ya da veteriner hakimlere zarar verecek hiçbir şeyin altına imza atmayız” dedi.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Oda Başkanları Grand Ankara otelde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan TVHB Başkanı Eroğlu, “Covid19 sürecinde veteriner hekimlik mesleği hem dünyada hem de ülkemizde çok önemli bir noktaya geldi.

Biz Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi olarak herhangi bir kurum ya da kuruluşun karşısında değil, mesleğimizin sorunlarını ve çağdaş yorumların mesleğimize kazandırılması için çalışmalar yapmamız gerektiğini sizlerle paylaşmıştık.

Bu noktalarda önemli ivmeler kazanılmış ve bu kazanımlar devam etmektedir” diye konuştu.

 

“Mesleğin yasal olarak hak ve menfaatlerini ortaya koymak ve onu gerçekleştirmek zorundayız”

 

Eroğlu, “Yaptığımız görüşmelerde bir güç birliği oluşturmamız gerektiğini bir takım ön yargıların dışında samimi yaklaşım ve paylaşımlarla, aşılamada öncelikli meslek grupları içerisine dahil edilmesi noktasında farklı yaklaşımları olan arkadaşlarımız oldu.

Bu çok normal. Biz neticede mesleğin yasal olarak hak ve menfaatlerini ortaya koymak ve onu gerçekleştirmek zorundayız, anlayışıyla bu günlere geldik. Bu noktada örnek vermek istiyorum.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği yürüttüğü işlerin yüzde 90’ından fazlasının muhatap olduğu Tarım ve Orman Bakanlığımızla birçok ortak çalışmalar yürütüldü ve yürütülmeye devam ediyor.

Veteriner hekimlik mesleğine zarar getirecek ya da veteriner hekimlere zarar verecek hiçbir şeyin altına biz imza atmayız” ifadelerini kullandı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karamanda Sbide antik kentindeki kazı çalışmaları devam ediyorÖnceki Haber

Karamanda Sbide antik kentindeki kazı ça...

Antalya'da 2 bin 500 rakımlı dağdan karın şehre zorlu yolculuğuSonraki Haber

Antalya'da 2 bin 500 rakımlı dağdan karı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar