25 Temmuz, 2024, Perşembe
DOLAR32.8504
EURO35.7175
ALTIN2532.2
Yusuf Cinkara Otomotiv

Duyguların kara kalem resim sergisi açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Duyguların kara kalem resim sergisi açıldı
Abone ol
OLTU MESLEK YÜKSEK OKULU GRAFİK TASARIM BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN “DUYGULARIN KARA KALEM” RESİM SERGİSİ AÇILDI. OLTU EFKAN ALA KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILAN SERGİDE 25 ESER SERGİLENİYOR.

Oltu Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından “Duyguların Kara kalem” resim sergisi açıldı. Oltu Efkan Ala Kültür merkezinde açılan sergide 25 eser sergileniyor.


Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı ve Oltu Havzası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Arş. Gör. Dr. Keziban Selçuk tarafından hazırlanan Toplumsal Duyarlılık Projesi bağlamında “Duyguların karakalem çalışmalarında ifade bulması ve yansımaları” konulu karakalem çalışmalarından oluşan sergi düzenlendi. Sergide Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 3. sınıf öğrencisi Aleyna Mutlu, Oltu Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinden Eray Ediz, Sibel Malkoç, Rıdvan Can Maraş ve 2. Sınıf öğrencisi Mehmet Yıldız tarafından çizilen karakalem çalışmaları yer alıyor.


Arş. Gör. Dr. Keziban Selçuk, “Karakalem desen çizimleri duygu ve düşünceleri ifade etmenin en etkili yollarından biridir. Resim sanatının geçmişi mağara duvarlarında görülen ve çeşitli sembollerden oluşan çizimlere kadar uzanmaktadır. Avrupa’da rastlantı sonucu bulunan Fransa’daki Lascaux Mağarası duvarlarından çizimler resim sanatının ilk örneklerinin Paleolitik döneme kadar uzandığının en güzel örneğidir. Bu nedenle tarihin ilk dönemlerinden beri çizilen resimler geçmişle günümüz arasında bir köprü görevi üstlenmiştir. Öğrencilerimiz kendilerine özgü çizim tekniklerini kullanarak ve duygularını da katarak hazırladıkları çalışmalarla sanatseverlere görsel bir sunum gerçekleştirmişlerdir” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yanan çatıya kovayla su atarak müdahale etmeye çalıştılarÖnceki Haber

Yanan çatıya kovayla su atarak müdahale...

Emniyetten 3 farklı noktada eş zamanlı denetimSonraki Haber

Emniyetten 3 farklı noktada eş zamanlı d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar