01 Mart, 2024, Cuma
DOLAR31.4016
EURO33.9154
ALTIN2063.8

Dünya Çocuk Hakları Haftası etkinliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dünya Çocuk Hakları Haftası etkinliği
Abone ol
Atakum Belediyesi Ve Doğanın çocukları Akademisi Derneği (doçak) Iş Birliğinde Atıl Yapıdan Doğa Bilimleri Köyü Olarak Adlandırılan Işlevsel Eğitim Alanına Dönüşen Merkezde, çalışmalar Devam Ediyor. öğrencilere; Eğitimlerine Destek Olmak Amacıyla Doğayla Iç Içe Bilim, Sanat Ve Spor Derslerinin Verildiği Doğa Bilimleri Köyü’nde Dünya çocuk Hakları Haftası özel Programla Kutlandı.

"Dünya Çocuk Hakları Haftası", Samsun’un Atakum ilçesinde düzenlenen özel programla kutlandı.

Atakum Belediyesi ve Doğanın Çocukları Akademisi Derneği (DOÇAK) iş birliğinde atıl yapıdan Doğa Bilimleri Köyü olarak adlandırılan işlevsel eğitim alanına dönüşen merkezde, çalışmalar devam ediyor. Öğrencilere; eğitimlerine destek olmak amacıyla doğayla iç içe bilim, sanat ve spor derslerinin verildiği Doğa Bilimleri Köyü’nde Dünya Çocuk Hakları Haftası özel programla kutlandı.

Program, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Özgü Bulut’un ‘Beden Perküsyonu ve Ritm’ eğitimi ile başladı. Beden dillerini kullanarak doğaçlama sesler çıkaran minikler, eğlenceli anlar yaşadılar. Müzik eşliğinde gönüllü eğitmenlerden masallar dinleyen öğrenciler ardından Akademinin Bahçesinde yürüyüş yaparak hakları için pankart açtılar. Programda minikler gibi velilere yönelik etkinlik gerçekleştirildi. ‘Çocuk hakları nelerdir?’ ve ‘Çocuk hakları için ne yapılabilir?’ başlıklarının masaya yatırıldığı sohbette, veliler tek tek söz aldı.

Türkiye’ye örnek

Programda konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, akademinin gönüllü eğitmenleri ve etkinlikleriyle örnek olduğuna dikkat çekerek “Çok zor bir sürecin içerisindeyiz. Zor bir görevi üstlendiniz. Ve gönüllü olarak üstlendiniz. Türkiye’ye örneğiz. Sizi her gittiğim yerde anlatıyorum. Türkiye Doğa Bilimleri Köyü’nü örnek alsın” diye konuştu.

“Çocuklarımız haklarını bilmeliler”

Katılımcılarından Tara Hattat, program hakkında, “Programı çok beğendim. Çok şey de öğrendim. Çocuklar için yemek yapmaktan kıyafetlerini almaktan çok daha önemli sağlık, eğitim gibi şeyler var. Çocuklarımız haklarını bilmeliler” derken Hüsamettin Hattat, "Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye çok teşekkür ederim. Program çok güzel geçti ve çok önemli bilgiler verildi. Çocuklara dernek kurulabileceğini öğrendim. Bu son derece güzel” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizcilere ve balıkçılara fırtına uyarısıÖnceki Haber

Denizcilere ve balıkçılara fırtına uyarı...

Mamakta Öğretmenler Günü yemeğiSonraki Haber

Mamakta Öğretmenler Günü yemeği

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar