23 Temmuz, 2024, Salı
DOLAR32.8269
EURO35.6544
ALTIN2536.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Diyanet hac ile yapılan o konuşma ile ilgili bir açıklama yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyanet hac ile yapılan o konuşma ile ilgili bir açıklama yaptı
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı sosyal medya mecralarında yer alan, bir Daire Başkanının hac konusunda yaptığı konuşmaya ilişkin açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı sosyal medya mecralarında yer alan, bir Daire Başkanının hac konusunda yaptığı konuşmaya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada söz konusu konuşmanın önünden ve arkasından kesilerek bağlamından koparıldığı kaydedildi.

Dün bazı sosyal medya mecralarında yer alan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevli bir Daire Başkanının hac konusunda yaptığı açıklamalarla ilgili bilgilendirme yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada,

“Kamuoyunda gerçekdışı yorumlara neden olan görüntü, 25 Nisan 2024 tarihinde Başkanlığımızda düzenlenen Hac Eğitim Seminerinde Daire Başkanımızın konuşmasının önü ve arkası kesilerek bağlamından koparılmış bir bölümüdür” ifadelerine yer verildi.

Hacda görev yapacak bir personelin 2023 haccında hac vizesi olmadan insanların geldiğini ve bu nedenle mağduriyetler yaşandığını ifade etmiş ve bu sene tedbir alınıp alınmayacağını soduğu belirtilerek şöyle devam edildi:

“İlgili soru üzerine ise Daire Başkanımız vatandaşlarımızı yanıltarak mağduriyetlere neden olan kuruluşların şikayet edildiğinden bahsetmiştir.

“İddia gerçek dışı”

Konuyla ilgili bazı paylaşım ve açıklamalarda iddia edildiği gibi, Başkanlığımızın 2024 Hac döneminde hac vizesi olmadan Suudi Arabistan’a gelen vatandaşlarımızı ilgili makamlara şikayet ettiği iddiası tamamen gerçek dışıdır.

Ayrıca görüntünün çekildiği toplantının tarihinden de açıkça anlaşılacağı üzere o tarihte hac dönemi henüz başlamamıştır.

Suudi Arabistan makamları 2024 Hac dönemi öncesinde müteaddit defalar yaptığı açıklamalarla hac vizesi olmayanların Mekke’ye alınmayacağını, Suudi Arabistan yasalarına aykırı olarak girenlerin de çeşitli idari ve mali yaptırımlara tabi tutularak Mekke’den çıkarılacağını açıklamışlardır

Dolayısıyla hac vizesi olmayanlara yönelik yaptırımlar tamamen hacca ev sahipliği yapan Suudi Arabistan yetkililerinin uhdesindedir”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ayvalıkta yaklaşık 1 buçuk tonluk Paşa Kurban Pazarının gözdesi olduÖnceki Haber

Ayvalıkta yaklaşık 1 buçuk tonluk Paşa K...

İş yerinde yüksekten düşen işçi yaralandıSonraki Haber

İş yerinde yüksekten düşen işçi yaraland...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar