27 Şubat, 2024, Salı
DOLAR31.1478
EURO33.8101
ALTIN2032.2

DENİB Akademiden profesyonel yalın işletme simülasyonu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DENİB Akademiden profesyonel yalın işletme simülasyonu
Abone ol
Denizli Ihracatcılar Birliği (denib), Akademi Faaliyetleri çerçevesinde “akademi Profesyonel” Oluşumu çerçevesinde “yalın Işletme Simülasyon Eğitimi” Düzenlendi.

Denizli İhracatcılar Birliği (DENİB), akademi faaliyetleri çerçevesinde “Akademi Profesyonel” oluşumu çerçevesinde “Yalın İşletme Simülasyon Eğitimi” düzenlendi.

Denizli İhracatcılar Birliği (DENİB) akademi faaliyetleri çerçevesinde “Akademi Profesyonel” oluşumu çerçevesinde “Yalın İşletme Simülasyon Eğitimi” eğitmen Ersoy Tünel tarafından 07 Aralık 2023 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında düzenlendi. Eğitimde, verimliliğin önemi, yalın teknikler içeresinde, 5S-görsel fabrika, smed, standart iş, hat dengeleme, kaızen, tpm-toplam üretken bakım, hata önleme-poka yoke-jidoka, kanban, değer akış haritası, yalın üretim simülasyon eğitimi, klasik üretim sisteminde üretim-itme sistemi ve KPI’ları ile verimlilik KPI’larının oluşturulması ve sunumu, problemler ve iyileştirmelerin değerlendirilmesi, yalın sistemde üretim-çekme sistemi ve KPI’ları ile verimlilik KPI’larının oluşturulması ve sonuçların değerlendirilmesi gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

Eğitim simülasyon çerçevesinde tamamlandı

İlginin yüksek olduğu eğitimde yalın işletme sistemleri hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından örnek bir fabrika ortamı oluşturuldu. Her bir katılımcının kalite kontrolcü, üretim şefi, satın alma sorumlusu, genel müdür, danışman, nakliyeci, müşteri ve tedarikçi gibi farklı görevler aldıkları simülasyonun ilk etabında klasik üretim sistemleri ile faaliyetler gerçekleştirildi. Simülasyonun ikinci etabında ise yalın üretim sistemleri ve metotları ile üretim yapıldı. Katılımcıların aynı ürün üretilirken klasik üretim ile yalın üretim metotları arasındaki farklı sonuçları göstergeler ve raporlarla simülasyonda doğrudan uygulayarak deneyimlemeleri sağlandı. Programın sonunda üretim verimliliği, çalışan verimliliği, mevcut sistemdeki kayıpları görebilme, yalın liderlik, göstergelerle fabrika yönetimi, yalın yönetim, tedarikçilerle yalın akış ve çekme sistemi gibi konularda farkındalık kazanıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Adıyamanlı sporcu dünya şampiyonu olduÖnceki Haber

Adıyamanlı sporcu dünya şampiyonu oldu

Arkadaşını sırtından bıçaklayan şahıs tutuklandıSonraki Haber

Arkadaşını sırtından bıçaklayan şahıs tu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar