17 Nisan, 2024, Çarşamba
DOLAR32.511
EURO34.654
ALTIN2490.9

DEKAMERden fidan dikim etkinliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEKAMERden fidan dikim etkinliği
Abone ol
Merkezi Dalyan’da Bulunan Dekamer (deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma Ve Rehabilitasyon Merkezi) Ve Ortaca Orman Işletme şefliği Iş Birliği Ile Yürütülen 'güç Birliğinden Orman Doğar' Isimli Sosyal Sorumluluk Organizasyonu Kapsamında Fidan Dikim Etkinliği Düzenlendi. Düzenlenen Etkinlikte çok Sayıda Fidan Dikimi Gerçekleşti.

Merkezi Dalyan’da bulunan DEKAMER (Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi) ve Ortaca Orman İşletme Şefliği iş birliği ile yürütülen ’Güç Birliğinden Orman Doğar’ isimli sosyal sorumluluk organizasyonu kapsamında fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Genel amacı deniz kaplumbağaları(Careta-Caretta) üreme kumsallarında ayrıntılı bilimsel araştırmalar yaparak, yaralı deniz kaplumbağalarının bakım ve tedavilerini sağlayıp doğal yaşam ortamlarına geri dönmeleri için çalışmalar yapmak olan DEKAMER bu sefer fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

2009 yılında ilgili tarafların imzaladığı protokol ile Dalyan İztuzu Plajı’nda çalışmalarına başlayan ve faaliyetlerini devam ettirirken STK ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile iş birliği yaparak ortak projeler yürüten DEKAMER ve Ortaca Orman İşletme Şefliği iş birliği ile yürütülen ’Güç Birliğinden Orman Doğar’ isimli sosyal sorumluluk organizasyonu kapsamında düzenlenen fidan dikim etkinliğine Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, DALKO Başkanı Arif Yalılı, DEKAMER gönüllüleri ve Orman İşletme Şefliği çalışanları katıldı.

DEKAMER sosyal medya hesabından etkinlik için yapılan açıklamada, “DEKAMER olarak Ortaca Orman İşletme Şefliği iş birliği ile yürütmüş olduğumuz ’Güç Birliğinden Orman Doğar’ isimli sosyal sorumluluk organizasyonumuzda hep birlikte Sürdürülebilir Çevre İçin yan yana gelerek fidan dikimi gerçekleştirdik. Organizasyona katılım sağlayan herkese Sürdürülebilir Çevre adına çok teşekkür ederiz” denildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ehliyetsiz araç kullanan sürücüye 12 bin lira cezaÖnceki Haber

Ehliyetsiz araç kullanan sürücüye 12 bin...

Birlikte alkol içtiği kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldüSonraki Haber

Birlikte alkol içtiği kişi tarafından bı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar