30 Eylül, 2023, Cumartesi
DOLAR27.3758
EURO29.0664
ALTIN1627.6

Çukurova Üniversitesinin de yer aldığı uluslararası proje tamamlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çukurova Üniversitesinin de yer aldığı uluslararası proje tamamlandı
Abone ol
Adana Çukurova Üniversitesi’nin de ortaklarından olduğu okul eğitimi projesi tamamlandı.

Adana Çukurova Üniversitesi’nin de ortaklarından olduğu okul eğitimi projesi tamamlandı. Proje kapsamında okulda öğrencilerin ve öğretmenlerin motivasyonunu artırmayı ve onları gelecekte Avrupa vatandaşlığına hazırlamayı amaçlanıyor.

Çukurova Üniversitesi’nin ortak kurum olarak yer aldığı “UP2B-Boosting up School Education Towards European Citizenship and Labour Market Inclusion” adlı KA2 Stratejik Ortaklık Okul Eğitimi Projesi tamamlandı. Proje, Türkiye, Portekiz, İspanya, Bulgaristan, Danimarka ve Letonya ortaklığında gerçekleştirildi.

 Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Çetin İlin’in koordinasyonundaki UP2B projesi güney, kuzey, doğu ve batı Avrupa'dan şirketler, üniversiteler, STK'lar, yerel eğitim yöneticileri ve okullar tarafından oluşturulan, okulda öğrencilerin ve öğretmenlerin motivasyonunu artırmayı ve onları gelecekte Avrupa vatandaşlığına hazırlamayı amaçlıyor.

 Okul Eğitiminin Geliştirilmesi Amaçlanıyor

Projeyle ilgili açıklama yağan Öğr. Gör. Çetin İlin, projenin format, içerik ve uzmanlığa yönelik bütünleşik yaklaşımı, ortakların düzenli faaliyetleri sırasında önceden yapılan ihtiyaç analizi değerlendirmesine dayanarak ve sosyal uyumu hedefleyerek okul eğitimini geliştirmeyi öngördüğünü ifade etti. Öğr. Gör. İlin, “Okulun çekiciliğini artırmak, motivasyon düşüklüğü, devamsızlık oranları ve okulu erken bırakma oranlarını azaltmak, Okul ve İşgücü Piyasası arasındaki ilişkiyi ve geçişi kolaylaştırmak, İş piyasası hakkında farkındalık yaratarak öğrencilerin vatandaşlık duygusunu artırmak, Avrupa Vatandaşlığı duygusunu ve temel eğitimsel yönler olarak Toplumsal Cinsiyet, Azınlıklar ve İnsan Hakları ile ilgili temel eşitlik değerlerini artırmak olarak sıralanan proje hedeflerini kapsayan 4 ayrı iş paketi ortaya çıkarıldı. Proje hedefleri iş paketleri çerçevesinde uygulanıp ve MOODLE platformu oluşturuldu.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
D-100de feci kaza: Hurdaya dönen otomobilin altında kalarak hayatını kaybettiÖnceki Haber

D-100de feci kaza: Hurdaya dönen otomobi...

Başkan Özlü, geleceğin sinemacılarıyla bir araya geldiSonraki Haber

Başkan Özlü, geleceğin sinemacılarıyla b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar