Osmaniye
DOLAR18.8178
EURO20.4596
ALTIN1164.1

Bursalı tiyatroseverler iki kız kardeşin etkileyici hikayesine tanıklık edecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bursalı tiyatroseverler iki kız kardeşin etkileyici hikayesine tanıklık edecek
Abone ol
2019 YILINDA EDİNBURGH FRİNGE TİYATRO FESTİVALİ'NİN EN İYİ OYUNLARI ARASINDA YER ALAN "TİMSAH ATEŞİ", 4 ARALIK PAZAR GÜNÜ MERİNOS ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ ORHANGAZİ SALONU'NDA BURSA SEYİRCİSİ İLE BULUŞACAK. SEVGİSİZ BİR EVDE HAYATLARINI SÜRDÜREN İKİ KIZ ÇOCUĞUNUN ETKİLEYİCİ HİKAYESİNİ ANLATAN OYUNUN BİLETLERİ İSE BİLETİNİAL'DA SATIŞA SUNULDU.

2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nin en iyi oyunları arasında yer alan "Timsah Ateşi", 4 Aralık Pazar günü Merinos Atatürk Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda Bursa seyircisi ile buluşacak. Sevgisiz bir evde hayatlarını sürdüren iki kız çocuğunun etkileyici hikayesini anlatan oyunun biletleri ise Biletinial’da satışa sunuldu.


Türkiye’nin teknoloji odaklı eğlence ve kültür-sanat platformu Biletinial, Timsah Ateşi’ni Bursalı tiyatroseverler ile buluşturacak. Başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in paylaştığı ödüllü oyun, sevgisiz bir evde hayatlarını sürdüren iki kız çocuğunun etkileyici hikayesini anlatıyor. 2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nin en iyi oyunları arasında yer alan Timsah Ateşi, 4 Aralık Pazar günü saat 19.00’da Merinos Atatürk Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda sahnelenecek. Oyunun biletleri ise Biletinial’da satışa sunuldu.


Timsah Ateşi, zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikayesini konu alıyor. 1989 yılında Kuzey İrlanda’da geçen oyun, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal yapısıyla izleyicileri etkisi altına alıyor. Yapımcılığını Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu & Piu Entertainment’in üstlendiği oyunun yönetmen koltuğunda ise Mehmet Ergen oturuyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Efelerin tiyatrosu seyircilerine kavuşuyorÖnceki Haber

Efelerin tiyatrosu seyircilerine kavuşuy...

Eskişehirde bozulan su yükleme otomatına insan eli çözümüSonraki Haber

Eskişehirde bozulan su yükleme otomatına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar