23 Temmuz, 2024, Salı
DOLAR32.8337
EURO35.6794
ALTIN2539.0
Yusuf Cinkara Otomotiv

Başkan Öntürk, Belediye Personeliyle Bayramlaştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Öntürk, Belediye Personeliyle Bayramlaştı
Abone ol
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Kurban Bayramı dolayısıyla Antakya ve İskenderun’da düzenlenen törenlerde Büyükşehir Belediyesi personeliyle bir araya geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Kurban Bayramı dolayısıyla Antakya ve İskenderun’da düzenlenen törenlerde Büyükşehir Belediyesi personeliyle bir araya geldi.

HBB Yerleşkesi Amfi Tiyatro ve HBB Yerleşkesi Alanı’nda gerçekleşen bayramlaşma törenlerinde Başkan Öntürk, belediye personeline hitap etti.

Başkan Öntürk, Hatay’ın 6 Şubat’ta yaşadığı büyük felaketin ardından, şehrin geleceği ve demografik yapısının korunması için büyük sorumluluklar üstlendiklerini belirtti.

Göreve geldikleri iki aylık süreçte yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını ifade eden Öntürk, mevcut belediye sisteminin çağın gereklerine uygun olmadığını ve bu sistemi en kısa sürede modernize edeceklerini söyledi.

“Hatay, tüm medeniyetlerin bir arada yaşadığı ve demografik yapısının asla bozulmaması gereken bir şehirdir,” diyen Başkan Öntürk, siyasi çıkar gözetmeksizin Hatay’ın genel sorunlarını çözmek için gece gündüz mücadele ettiklerini vurguladı.

Herkesin ‘Bu şehrin sahibiyim’ düşüncesiyle aynı özveriyi göstermesi gerektiğini belirtti.

Öntürk, HBB’yi ağır bir borç yüküyle devraldıklarını hatırlatarak, göreve gelir gelmez ilk iş olarak personelin maaş, prim ve promosyonlarının yatırılması talimatını verdiklerini söyledi.

“Biz sizler için çalışacağız, sizler de Hatay için çalışacaksınız ve el birliğiyle şehri tekrar eski günlerinden de güzel günlere getireceğiz,” dedi.

Mezarlıkların temizlenmesi ve sivrisinekle mücadelede önemli yol kat ettiklerini açıklayan Başkan Öntürk, şehrin içme suyu ve kanalizasyon sisteminin çöktüğünü, bu konuda ilgili birimlerden özel bir özveri beklediğini belirtti.

Kısa süre içinde şehrin altyapısını yeniden inşa edeceklerini ve orta vadede bu sorunları bir daha konuşmayacaklarını söyledi.

Yeni yatırımlarla şehri farklı bir noktaya taşıyacaklarını belirten Öntürk, bayramdan sonra asfalt çalışmalarına hızla başlayacaklarını ifade etti.

Başkan Öntürk, “Gayret edeceğiz, bir olacağız, beraber olacağız. Bu şehri tekrar ayağa kaldırmak için çalışan tüm kardeşlerimizin bu gayretini de ömür boyu unutmayacağız,” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Babadağda 30 yayla evi boşaltıldı, Skorsky ve Chinook helikopterler desteğe geldiÖnceki Haber

Babadağda 30 yayla evi boşaltıldı, Skors...

Muhtarlar için daire müdürleri görevlendiriliyorSonraki Haber

Muhtarlar için daire müdürleri görevlend...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar