04 Aralık, 2023, Pazartesi
DOLAR28.9155
EURO31.5388
ALTIN1970.1

Başkan Işık: Ata yadigarı tarihi eserlerimizi ayağa kaldırıyoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Işık: Ata yadigarı tarihi eserlerimizi ayağa kaldırıyoruz
Abone ol
Kütahya Belediyesi Tarafından Restitüsyon Ve Restorasyon çalışmaları Tamamlanan şehrimizin Manevi Değerlerinden Gözüm şeyh Sultan Tekke Ve Türbesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi tarafından restitüsyon ve restorasyon çalışmaları tamamlanan şehrimizin manevi değerlerinden Gözüm Şeyh Sultan Tekke ve Türbesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Gözüm Şeyh Sultan Tekke ve Türbesi, Kütahya Belediyesi tarafından aslına uygun bir şekilde restitüsyon ve restorasyon çalışmaları yapılarak şehrimize kazandırıldı. Mülk sahipleri İffet Pak ve Yüksel Kaplan başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Ecdat yadigârı diye tanımladığımız, atalarımızdan bugünlere kalmış olan bu tür tarihi eserlerin ayağa kaldırılmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Zaman zaman dile getiriyorum; hayır ve hizmet işi nasip işidir diye. Gerçekten hem şahsımın hayatında hem de hepimizin özel hayatında bunu yaşadık, yaşıyoruz, yaşayacağız da. Vatandaşın parası olur ama nasip olmazsa bir kuruşu hayra gitmez. Hizmet etmek ister ama nasip değilse hizmeti yapamaz. Rabbim bana nasip etti. Bana 5 yıllık belediye başkanlığı dönemimde hangi eserleriniz kalıcı derlerse; birinci olarak Cafer Paşa Darülkurrası’nı sayarım, ikinci olarak bu güzel eseri sayarım, üçüncü olarak da atalarımızın yattığı mezarlıkların restorasyonunu sayarım. Diğer hizmetlerimiz bir tarafa ama bu üç eserimizi ayrı değerlendiririm. Çünkü bu iş gönül işi ve hakikaten ilgi işi. Bir de birçok kurum bir araya gelecek, eserin ayağa kaldırılmasını sağlayacak, restorasyon ve diğer işler özel bilgi gerektiriyor. O neden Anıtlar Kurulumuza ve İl Müdürlüğümüze gerçekten çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar Gözüm Şeyh gibi gözleri gibi baktılar, bu eserlerin bu noktaya gelmesine vesile oldular” ifadelerini kullandı.

Gözüm Şeyh Sultan Tekke ve Türbesi’nin bulunduğu mülkü bağışlayarak restore edilmesi sağlayan İffet Pak ve Yüksel Kaplan, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arkadaşı ile buluşacaktı, kaza yaparak hayatını kaybettiÖnceki Haber

Arkadaşı ile buluşacaktı, kaza yaparak h...

Mudanyada güvenliği tehdit eden inşaat ile ilgili idari ve yasal işlem başlatıldıSonraki Haber

Mudanyada güvenliği tehdit eden inşaat i...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar