04 Ekim, 2023, Çarşamba
DOLAR27.565
EURO28.8982
ALTIN1614.9

Başkan Çolakbayrakdar: Kayseride ilk ve tek olan asfalt freeze aracını filomuza ekledik

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Çolakbayrakdar: Kayseride ilk ve tek olan asfalt freeze aracını filomuza ekledik
Abone ol
KOCASİNAN BELEDİYESİ’NİN ÇEVRE DOSTU ÖZELLİĞİNİN YANI SIRA ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ASFALTIN GERİ DÖNÜŞÜMÜNE BÜYÜK KAKTI SAĞLAYACAK OLAN YENİ ASFALT FREZE ARACI, KAYSERİ’DE İLK DEFA KOCASİNAN SOKAKLARINDA HİZMET VERECEK.

Kocasinan Belediyesi’nin çevre dostu özelliğinin yanı sıra ömrünü tamamlamış asfaltın geri dönüşümüne büyük kaktı sağlayacak olan yeni asfalt freze aracı, Kayseri’de ilk defa Kocasinan sokaklarında hizmet verecek. 2023 yılının ilk aracını filoya eklediklerini ve 8 yılda yüzden fazla iş makinesi aracı alarak, iş makinesi filosunu güçlendirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, her alanda ‘Kendi kendine yetebilen bir belediye’ olabilmenin standartlarını her geçen gün artırdıklarını vurguladı.


Kocasinan’ın büyük hedefleri olduğunu ve bunun içinde altyapı ile tesis çalışmalarına ağırlık verdiklerine dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni aracın ilçenin geleceğine yönelik büyük bir yatırım ve kazanç olduğunu söyledi. ‘Kendi kendine yeten belediye’ olarak Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün teknolojik altyapısıyla dünya standartlarında üretim yapan asfalt plentinin Kayseri için büyük bir kazanç olduğunu hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar; “Yaptığımız yatırımlarla kendi kendine yeten bir belediye olduk. Yaklaşık 6 yıldır yüzde yüz yerli üretim olan çevre dostu asfalt plenti ile Kayseri’mize ve ülkemize hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 214 bin metrekare alan üzerinde Kayseri’de kamuda en yüksek kapasiteye sahip olan ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten asfalt plentimizle asfalt üretimi gerçekleştiriyoruz. Çevre dostu özelliğiyle saatte 240 tonluk kapasiteye sahip asfalt üretimiyle daha hızlı, ekonomik ve kaliteli üretim imkanı sunuyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü’müzün asfalt şantiyesini buraya taşıdık. Ayrıca 2020 yılında dünya standartlarında asfalt üretiminin kalitesini ölçmek için laboratuvarı faaliyete geçirdik. 2021 yılında hizmete sunduğumuz Agrega Üretim Tesisiyle asfalt için gereken olan malzemeyi üretiyoruz. Taş ocağımızda kendi üretmiş olduğumuz agrega ile kendi üretmiş olduğumuz asfalt tesisimizle Kocasinan’ımızın yollarını yenilemeye devam ediyoruz. Şimdi ise hizmet satın alma yerine kendimizin aracı olsun diye filomuza yeni asfalt sökme aracını dahil ettik. 2023 yıllarında Kocasinan’ın yollarında kendi asfalt freze makinamızla çalışmaya başlayacağız. 2023 yılın ilk aracını filomuza ekledik. 8 yılda yüzün üzerinde iş makinesini belediyemize kazandırdık. Kayseri’de kamuda ilk ve tek asfalt freze aracıdır. Bu araç çevre dostu özelliğinin yanı sıra ömrünü tamamlamış asfaltın geri dönüşümüne katkı sağlayarak, ekonomiye büyük katkı sağlayacak” ifadelerine yer verdi.


Kocasinan’ı her yönüyle daha ileriye taşımaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar sözlerini; “Yaptığımız hizmetler neticesinde ilçemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyoruz” diyerek noktaladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatyada 40 kilo skunk ele geçirildiÖnceki Haber

Malatyada 40 kilo skunk ele geçirildi

Çivril korosu sesleriyle gönülleri fethettiSonraki Haber

Çivril korosu sesleriyle gönülleri fethe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar