12 Nisan, 2024, Cuma
DOLAR32.3285
EURO34.4693
ALTIN2492.0

Bakan Özhaseki, maden sahasındaki laboratuvarlarda inceleme yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Özhaseki, maden sahasındaki laboratuvarlarda inceleme yaptı
Abone ol
çevre, şehircilik Ve Iklim Değişikliği Bakanı Mehmet özhaseki, Erzincan’ın Iliç Ilçesindeki Maden Sahasında Yaşanan Toprak Kayması Olayının Hemen Ardından Bölgeye Sevk Edilen Mobil Su Ve Atıksu Izleme Laboratuvarı’nda Incelemelerde Bulundu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden sahasında yaşanan toprak kayması olayının hemen ardından bölgeye sevk edilen Mobil Su ve Atıksu İzleme Laboratuvarı’nda incelemelerde bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, mobil laboratuvarda yapılan analizler ve analiz yöntemleri, bölgede yapılan yeraltı ve yerüstü su izleme çalışmaları kapsamında belirlenen çevresel izleme noktaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İliç sahasında toprak kaymasının yaşandığı ilk günden itibaren bugüne kadar her gün 9 bölgeden alınan su numunelerinin analiz sonuçlarını ve bölgede yapılan hava kalitesi ölçüm sonuçlarını inceleyen Bakan Özhaseki, bölgede yapılan izleme çalışmalarının aralıksız olarak sürdürülmesi talimatını verdi.

“Alınan numunelerde zehirli bir atığa rastlanmadı”

İliç’te sürdürülen çalışmalarla ilgili ÇED Genel Müdürü Cihan Tatar’dan bilgi alan Bakan Özhaseki, “Erzincan İliç’te her gün düzenli olarak 9 noktadan aldığımız toprak ve su numunelerini, Bakanlığımızın Mobil Su ve Atık Su Analiz Laboratuvarında ve 3 farklı laboratuvarda inceliyoruz. Bugün mobil laboratuvarımızdaki çalışmalara ilişkin yetkili arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Şu ana kadar alınan numunelerde zehirli bir atığa rastlanmadı. Erzincan İliç’te tüm birimlerimizle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Polisin durdurduğu araç uyuşturucu deposu çıktıÖnceki Haber

Polisin durdurduğu araç uyuşturucu depos...

Dışişleri Bakanı Fidan, Bolivya Dışişleri Bakanı Celinda Sosa Lunda ile bir araya geldiSonraki Haber

Dışişleri Bakanı Fidan, Bolivya Dışişler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar