14 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

Bahçeli: "Cumhur İttifakı'na Bağlılığımız Kararlılıkla Devam Edecek"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bahçeli: "Cumhur İttifakı'na Bağlılığımız Kararlılıkla Devam Edecek"
Abone ol
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in gerçekleştirdiği görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in gerçekleştirdiği görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, MHP'nin Cumhur İttifakı'na olan bağlılığını bir kez daha vurgularken, AK Parti ile CHP arasında ittifak kurulmasının MHP'nin samimi dileği olduğunu belirtti.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, kutuplaşmanın ve kavganın sonu ve sonucu olmadığını vurguladı. "Sıcak gündemin üst sıralarına yerleşen temas ve görüşme trafiğinin Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedef alan karalama kampanyasına dönüştüğü de her türlü izahtan varestedir." ifadelerini kullandı.

MHP lideri, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesine ilişkin davanın 1 Temmuz’da başlayacağını hatırlattı.

"MHP mezkur davanın duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır." dedi.

Bahçeli, bu dava üzerinden MHP'ye yönelik itibar suikastının yaygınlaştığını ve bu suikasta refakat eden kişilerin sürekli parlatıldığını ifade etti.

AK Parti ile CHP arasında ittifak kurulmasının MHP'nin samimi dileği olduğunu belirten Bahçeli, "AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir." ifadelerini kullandı.

Buna rağmen Cumhur İttifakı'na bağlılıklarının kararlılıkla devam edeceğini belirten Bahçeli, "Cumhur İttifakı’ndan tavizimiz, geri dönüşümüz, yarı yolda bırakmamız, ilkelerinden ve hedeflerinden cayma göstermemiz mümkün değildir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı görüşmeler üzerinden ortaya atılan iddialara da yanıt veren Bahçeli, Cumhurbaşkanının yaptığı ikili temasları saygıyla karşıladıklarını ve bu süreçte Erdoğan'ın yanında olacaklarını ifade etti.

Bahçeli, siyasi partiler arasında normalleşme ve yumuşama arayışlarının temel alınarak yeni bir denklemin kurulmak istendiğini gözlemlediklerini belirtti.

"Milliyetçi Hareket Partisi iyi niyetli, yapıcı, yol açıcı, millet ve ülke lehine olduktan sonra söz konusu munzam ve muhassıl diyalogları kuşkusuz makul ve mantıklı değerlendirmekten en ufak rahatsızlık duymayacaktır." dedi.

Bahçeli, son olarak Türkiye ve Türk milletinin çıkarlarını her şeyin üstünde tuttuklarını vurgulayarak,

"Bizim sevdamız Türkiye, mensubiyet onurumuz da büyük Türk milletidir. Ne yapıyorsak, ne söylüyorsak Türkiye ve Türk milletinin çıkarınadır." ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayramda eğlencenin merkezi Muratpaşa olacakÖnceki Haber

Bayramda eğlencenin merkezi Muratpaşa ol...

Eğlence ve kariyer bir aradaSonraki Haber

Eğlence ve kariyer bir arada

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar