Osmaniye
DOLAR16.6898
EURO17.5275
ALTIN969.84
Yusuf Cinkara Otomotiv

Alanya Belediyesine TÜRÇEVden mavi bayrak ödülü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Alanya Belediyesine TÜRÇEVden mavi bayrak ödülü
Abone ol
ALANYA BELEDİYESİ, TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI TÜRÇEV TARAFINDAN “EN İYİ ÇEVRE EĞİTİM VE BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİKLERİ” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

Alanya Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından “En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri” ödülüne layık görüldü.


Mavi Bayrak ödüllerinin 2022 yılı değerlendirmeleri sona erdi. Değerlendirme neticesinde Türkiye’deki mavi bayraklı plaj sayısı 531’e yükseldi. Bu çerçevede Antalya’da en çok mavi bayrağa sahip ikinci belediye olan Alanya Belediyesi, TÜRÇEV tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Seyrek Halk Plajı’nda düzenlenen Ulusal Mavi Bayrak Töreni’nde “En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme” ödülüne layık görüldü. Ödül törenine ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, TÜRÇEV Başkanı Abdülkadir Ateş, Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, ulusal jüri üyeleri, turizm, çevre bakanlığı temsilcileri, ödül alan belediyelerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.Türkiye’de 6 belediye ödül aldı


Türkiye’de sadece 6 belediyenin ödüle layık görüldüğü yarışmada Alanya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Şile Belediyesi ödül aldı.“En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri” ödülü Alanya’nın


Törende Alanya Belediyesi adına ödülü Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa, Kocaeli Vali Yardımcısı aynı zamanda eski Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin’in elinden aldı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Belediyesi 74 tesis plajı, 6 halk plajı, 1 engelsiz plaj, 1 marina, 3 yat ve 1 turizm teknesi ile toplam 86 mavi bayrağa sahip şehrimiz Türkiye’deki 531 mavi bayrak sıralamasında 2. sırada yer almaktadır” dedi.“Küçük yaşta eğitimle bilinçli nesiller yetiştirilmeli”


Çevrenin korunması anlamında en önemli faaliyetin küçük yaşlardan itibaren çevre eğitimi ile yetişen nesiller olduğunu vurgulayan Başkan Yücel, TÜRÇEV tarafında ödüle layık görülmekten memnuniyet duyduklarını ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Almak istediği tarlayı başkasına satan kayınpederi ve kayınbiraderini vurduÖnceki Haber

Almak istediği tarlayı başkasına satan k...

Milli Eğitim Bakanı Özer: Okullarımızın ihtiyaçları için genel müdürlüklere 1 milyar TL aktardıkSonraki Haber

Milli Eğitim Bakanı Özer: Okullarımızın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar