10 Haziran, 2023, Cumartesi
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1473.7

AK Partili Turan: Hangi Türkün uzaya gideceği bile belli oldu. Ama hala 6lı masanın adayı belli olmadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Partili Turan: Hangi Türkün uzaya gideceği bile belli oldu. Ama hala 6lı masanın adayı belli olmadı
Abone ol
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ BÜLENT TURAN, DÜN 6'LI MASANIN 11’İNCİ TOPLANTISI SONRASI YAYINLANAN ORTAK BİLDİRİDEKİ, "TBMM YENİLEME KARARI ALMADIĞI MÜDDETÇE, SAYIN ERDOĞAN'IN 14 MAYIS'TA YAPILACAK OLAN SEÇİMLERDE BİR KEZ DAHA ADAY OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR" ÇIKIŞINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI. TURAN, “DÜN GÖRDÜNÜZ ALTILI MASADA DİYE İFADE EDİLEN BİR SİYASİ YAPI 11’İNCİ TOPLANTISINI 9 SAAT SÜREYLE YAPTI. NE DİYECEKLER DİYE BAKTIK. BULDUKLARI KONU ERDOĞAN ADAY OLAMAZSIN. KENDİ KAZANMALARI DEĞİL, KENDİ ADAYLARI DEĞİL, RAKİBİNİN ADAY OLMAMASI ÜZERİNE ORTAK OLAN BİR SİYASİ YAKLAŞIM. BU VAHİM, ÜZÜCÜ BİR TABLO. BİLİYORSUNUZ UZAYA ADAM GÖNDERMEYE KARAR VERDİK. ÇALIŞMALAR, TESTLER YAPILDI. HANGİ TÜRK'ÜN UZAYA GİDECEĞİ BİLE BELLİ OLDU. AMA HALA 6’LI MASANIN ADAYI KİM OLDUĞU BELLİ OLMADI” DEDİ.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6’lı masayı eleştirerek, "Hangi Türk’ün uzaya gideceği bile belli oldu. Ama hala 6’lı masanın adayı kim olduğu belli olmadı. 6’lı masa geldiği yerde artık siyasetin değil, magazinin konusu olduğunu göstermiştir." dedi.Çanakkale’de Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda İş Adamları Derneği’nin 6’ncı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurula, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, daire müdürleri, iş adamları, AK Parti ilçe ve belde belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye gündemine dair açıklamalarda bulundu."Hala 6’lı masanın adayı kim olduğu belli olmadı"


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6’lı masanın 11’inci toplantısı sonrası 6 siyasi parti tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığına karşı çıkılan bildiride, "TBMM yenileme kararı almadığı müddetçe, Sayın Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde bir kez daha aday olması mümkün değildir” çıkışına yanıt verdi. Turan, “Seçim yılındayız. Hiçbir endişemiz yok. Telaşımız yok. Seçim yokken de, varken buralardaydık, sokaklardaydık. İşimizi, icraatımızı, milletimiz bilir. Millet vefa, izan, irfan sahibidir. Hakkı teslim eder diye düşünüyoruz. Fakat dün gördünüz altılı masada diye ifade edilen bir siyasi yapı 11’inci toplantısını 9 saat süreyle yaptı. Ne diyecekler diye baktık. Buldukları konu Erdoğan aday olamazsın. Kendi kazanmaları değil, kendi adayları değil, rakibinin aday olmaması üzerine ortak olan bir siyasi yaklaşım. Bu vahim, üzücü bir tablo. Biliyorsunuz uzaya adam göndermeye karar verdik. Çalışmalar, testler yapıldı. Hangi Türk’ün uzaya gideceği bile belli oldu. Ama hala 6’lı masanın adayı kim olduğu belli olmadı. Türkiye’nin bunu hak etmediğini düşünüyorum. Türkiye bunu hak etmiyor. 11 toplantı yap, 9 saat görüşme yap, çıkan sonuç, Erdoğan aday olmasın. Biz önceden bir Sabih Kanadoğlu bilirdik. Şimdi 6 tane Kanadoğlu’nu olduğunu gördük." diye konuştu."Dünkü karar resmen Erdoğan’ın başkanlığına kabul kararıdır"


Turan, konuşmasına şöyle devam etti: "Biz seçim meydanlarında kavga isteriz, polemik isteriz, yarışmak isteriz. Ama mahkeme kapıları bizim işimiz değil. Düne kadar ısrarla hodri meydan gelin hesaplaşalım dediler. Asla mahkemeye gitmeyeceğiz. Seçimlerde sizi yeneceğiz, dediler. Dünkü karar resmen Erdoğan’ın başkanlığına kabul kararıdır. Erdoğan’ın başkanlığının bir daha olacağının 6’lı masa tarafından ilanı kararıdır. Bu yanlışın çok vahim olduğunu düşünüyorum. Bakınız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci seçimini yapacağız. Anayasa iki defa başkanlığa hak verir. Eski dönemde görevlerin, yetkilerin, sürelerin ne kadar farklı olduğunu bilirsiniz. Eski Cumhurbaşkanlığıyla şimdiki aynı mı, yetkileri aynı mı, sınırları aynı mı, yürütmedeki, erkteki dengesi aynı mı? Eski sistem başka, kişiler başka o konu kapandı. Yeni sistem var. Bu yeni sistem göre de, biz ikinci seçimi yapıyoruz. Erdoğan birinciyi kazandı. Şimdi anasının ak sütü gibi aday olmaya sahip, bu hakkı var. İnşallah yine kazanacağız, göreceksiniz. Ancak Sayın Erdoğan, 2028 yılında üçüncü döneme aday olmak isterse, o zaman Meclis kararına ihtiyacı var, bugün değil. Bunu defaatle tartıştık. O yüzden önceden hodri meydan diyenlerin, bugün bu ibretlik halini ibretle izliyoruz.”"6’lı masa geldiği yerde artık siyasetin değil, magazinin konusu olduğunu göstermiştir"


6’lı masayla ilgili eleştirilerine devam eden Grup Başkanvekili Bülent Turan, “6’lı masa geldiği yerde artık siyasetin değil, magazinin konusu olduğunu göstermiştir. Yemekler glutenli mi, glutensiz mi konu bu. Bu saatten sonra kim aday olursa olsun göreceksiniz, millet kaldığı yerden yolu devam edecek. Biz büyük Türkiye hayalini kuruyoruz. Biz yeni Türkiye hayali kuruyoruz. Bir Türkiye vizyonu, Türkiye yüzyılı diyoruz. Onlar dön dolaş, eski hesapları, mahkeme kavgalarını açıyorlar. Bu yanlıştan dönmeye davet ediyorum” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bünyanda asfaltlama çalışmaları sürüyorÖnceki Haber

Bünyanda asfaltlama çalışmaları sürüyor

Çocuklar karne tatilini dolu dolu geçiriyorSonraki Haber

Çocuklar karne tatilini dolu dolu geçiri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar