01 Haziran, 2023, Perşembe
DOLAR20.7499
EURO22.4534
ALTIN1310.3

“Adana’nın en önemli sorunu madde bağımlılığı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Adana’nın en önemli sorunu madde bağımlılığı”
Abone ol
Adana’da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Millet Buluşması programı düzenlendi.

Adana’da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Millet Buluşması programı düzenlendi.

Programda, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, madde bağımlılığının şehrin en büyük sorunu olduğunu söyledi.


Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen programa; CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin belediye başkanları, siyasetçileri ve ailesinde uyuşturucu bağımlısı bulunan ve bizzat bağımlılık tedavisi görmüş vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’nın en büyük sorununun uyuşturucu ve kaçak sığınmacılar olduğunu ifade etti.

Karalar;  “Adana uyuşturucu kullanımı açısından ülkede ilk sıralarda yer alıyor.

13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na uyuşturucu bağımlılığından etkilenen, aile fertleri arasında uyuşturucu bağımlısı bulunan ve bizzat uyuşturucu bağımlılığı tedavisi görmüş insanlarımızla Adana’da buluştuğu için, uyuşturucu mağduru kardeşlerimiz adına kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Adana’nın mülteci sorununu derinden hisseden iller arasında da yer aldığını belirten Başkan Zeydan Karalar, “Bir süre sonra mültecilerin yanında bizler misafir gibi olacağız.


Bu konuya hassas olduğunuz ve mültecilerin ülkelerine insani yöntemlerle göndereceğiniz için de size çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Zeydan Karalar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Uyuşturucu ile ilgili yaptığımız araştırmalarda çok ürkütücü sonuçlara ulaştık.

Adana’da uyuşturucu kullanan her iki kişiden biri uyuşturucuya çok rahat ulaşabildiğini söylüyor. Bu çok tehlikeli bir durum. Kullanma yaşının da ne yazık ki çok düştüğünü ve 10 yaşının altında çocuklar arasında bile kullananlar olduğunu tespit ettik.

Bu sorunun kökünün kazınması gerektiğini gören, birkaç torbacının yakalanmasıyla bu sorunun çözülemeyeceğini dile getiren, uyuşturucu baronlarıyla mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz.”

 Başkan Zeydan Karalar, uyuşturucu bağımlısı bir şahıs tarafından oğlu vurulan ve evlat acısı yaşayan bir hemşehrisinin başına gelenleri de anlattı ve gençlerin uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili çarpıcı örnekler verdi. 

Başkan Zeydan Karalar’ın konuşmasının ardından eşi, çocuğu ya da bir yakını uyuşturucu bağımlısı olan ve buna dair yaşadıkları sorunları anlatan vatandaşlar, ibret alınacak yaşam hikayelerini aktardı.

Daha sonra Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, madde bağımlılığı nedeniyle mağdur olan Adanalılara yönelik bir konuşma yaptı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHP Kilis Milletvekili Mustafa Demir, mazbatasını aldıÖnceki Haber

MHP Kilis Milletvekili Mustafa Demir, ma...

Mersin’de AK Parti ve MHP milletvekilleri mazbatalarını aldıSonraki Haber

Mersin’de AK Parti ve MHP milletvekiller...

Yorum Yazın

Resmi İlanlar

tümü
Orman Yolu Yapımı Ve Büyük Onarım Yapımı İşi
Taşkın Koruma İnşaatı Yaptırılacaktır
Taşınmazın Gazete Veya İnternet Haber Sitesi İlanı
Hacıdağ Orman İşletme Şefliği B Tipi Yeni Orman Yolu Yapım İşi
276 Kod Nolu (Havşu Ta-Yarıma D) 3+845 Km B Tipi Yeni Orman Yolu Yapımı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar