03 Mart, 2024, Pazar
DOLAR31.3879
EURO34.0706
ALTIN2100.9

Antalya’da öğrenciler güvenli internet konusunda bilgilendirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Antalya’da öğrenciler güvenli internet konusunda bilgilendirildi
Abone ol
TÜRKSAT ekipleri, özellikle kırsal kesimdeki öğrencilerin, doğru ve güvenli internet kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi için etkinlik düzenledi

Antalya'da öğrencilerin güvenli internet kullanımının artırılması için TÜRKSAT AŞ ekiplerince farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Kepez ilçesinin kırsal kesiminde yer alan Kızıllı İlkokulu ve Ortaokulunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Yavuz, TÜRKSAT AŞ Antalya İl Müdürü Bünyamin Avcı ile beraberindeki ekibin katılımıyla yapılan programda, çocuklara kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketler hediye edildi.

Ekiptekiler çocuklara, doğru ve güvenli internet kullanımına yönelik hazırladıkları broşürleri dağıttı, sosyal medyada kişisel bilgilerin korunması ve zararlı internet içerikleri hakkında bilgi verdi.

"Güvenli internet konusunda farkındalık yaratmaya çalıştık"

TÜRKSAT AŞ Antalya İl Müdürü Avcı, yaptığı açıklamada, internet altyapı çalışmalarını sürdürdükleri Antalya'da 70 bin müşterileri bulunduğunu, 215 bin hanede altyapının hazır olduğunu söyledi.

Uydu, bilişim, kablo tv, evrensel baz istasyonları hizmet alanında da çalışmalar yaptıklarını belirten Avcı, sosyal sorumluluk projeleri de yürüttüklerini ifade etti.

Kızıllı İlkokulu ve Ortaokulundan öğrencilerin Antalya'daki Dokumapark'ta bu yıl ikincisi düzenlenen Antalya Bilim Festivali'ne gelerek, teknolojik gelişmeleri inceleme imkanı yakaladığını aktaran Avcı, şöyle devam etti:

"Kırsaldan zor şartlarda gelmeleri, teknolojiyi merak etmeleri kıymetliydi. Biz de okullarında çocuklarımızı ziyaret ederek, kırtasiye malzemeleri dağıttık. Güvenli internet konusunda farkındalık yaratmaya çalıştık.

İnterneti, sosyal medyayı nasıl kullanacaklarına dair maddelerin yer aldığı broşürler hazırlayıp, dağıttık. Çocukların güvenli internet konusunda temelden yetişmesi önemli. Biz de sosyal sorumluluk kapsamında destek olmaya çalıştık."

"Yanlış internet kullanımı dikkat dağınıklığına neden oluyor"

Okul Müdür Yardımcısı Aybüke Türk de teknoloji çağında çocukların güvenli internet kullanmadıkları kanısında olduklarını dile getirerek, etkinliği farkındalık oluşturmak için yaptıklarını söyledi.

İşin uzmanlarının öğrencilere doğru interneti anlatmasının daha etkili olduğuna dikkati çeken Türk, "Kırsalda olduğumuzdan çocuklarımız güvenli internet konusuna çok hakim değiller. Teknoloji çağında çocuklarımızı korumak için farkındalık önemli.

Yanlış internet kullanımı dersteki başarılarını etkiliyor, dikkat dağınıklığına neden oluyor. İnternette o kadar çöp bilgi var ki çocuklar sosyal medyadaki gördüklerini gerçek sanıp yanlış davranışlar geliştirebiliyor. Amacımız çocukları temelden yetiştirmek." dedi.

Öğrencilerden Mehmet Şahin ise internette zamanın çok hızlı geçtiğini belirterek, "YouTube üzerinden sürekli videolar izliyordum. Video izlemekten ders çalışmaya zaman kalmıyordu. Öğretmenimiz internet kullanımını kısıtladı." diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akkuyu NGS'nin "Açık Kapı Günü" Etkinliği GerçekleştiÖnceki Haber

Akkuyu NGS'nin "Açık Kapı Günü" Etkinliğ...

Başkan Silpagardan Anadolu Dernekler Federasyonuna destekSonraki Haber

Başkan Silpagardan Anadolu Dernekler Fed...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar