30 Kasım, 2023, Perşembe
DOLAR28.8615
EURO31.5857
ALTIN1891.1

“90 bin vatandaş, Halk Eğitim Merkezi kurslarından faydalandı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“90 bin vatandaş, Halk Eğitim Merkezi kurslarından faydalandı”
Abone ol
Osmaniye Halk Eğitim Merkezi tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Osmaniye Halk Eğitim Merkezi tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, ocak ayından bu yana açılan 5990 kurstan 87786 vatandaşın yararlandığını söyledi.

Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri, Osmaniye Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi. 

Programa; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Kültür ve Turizm İl Müdürü Burhan Torun, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, kursiyerler ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar, "Hayat boyu öğrenme, okullar ile sınırlı kalmayan; evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen; öğrenmenin yaş, sosyal, ekonomik statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebileceğini gösteren temel kavramlardan biridir.

"Bir hayata dokun hayat boyu izin kalsın" metaforunu çalışma prensibi haline getirerek İlimiz genelinde her alanda, her kurumda, her okulda, her mahallede hayatlara dokunarak çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ise “Hayat Boyu Öğrenme” faaliyetlerinin Genel Kurslar ve Mesleki Kurslar olmak üzere 2 ana kategorideki 72 alanda, toplam 3.645 kurs programı ile yürütüldüğünü ifade ederek, “Osmaniye hayat boyu öğrenme faaliyetleri kapsamında ilimiz genelinde ocak ayından bu yana 5990 kurs açılmış olup 87786 vatandaşımız bu kurslardan faydalanmıştır.” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada kursiyerleri kutlayarak, “Osmaniye Halk Eğitim Müdürlüğümüzün, çalışmalarıyla Türkiye’de üçüncü olması gerçekten büyük bir gayretin, sistemli ve disiplinli bir çalışmanın sonucu, aynı zamanda siz kıymetli hemşehrilerimizin gerekli ilgi ve alaka göstermenizden dolayı da bu başarı elde edilmiştir. Eğitimdeki başarı her zaman, her alanda daha ileriye götürecek en önemli başarıdır.” dedi.

Konuşmalarının ardından Ana Sınıfı öğrencilerinin gösterisi ve İşaret Dili Gösterisi sunuldu.

Halk Oyunları Gösterisinin ardından Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı serginin açılışını yaptı.

( medyagazete.com )

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mersin’de konuşlandırılan helikopter, olası orman yangınlarına ”NEFES” olacakÖnceki Haber

Mersin’de konuşlandırılan helikopter, ol...

Görelede ilçe nüfusunun yüzde 18i Halk Eğitim kurslarına katıldıSonraki Haber

Görelede ilçe nüfusunun yüzde 18i Halk E...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar