Osmaniye
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27

4-6 yaş grubu Kuran Kursu öğreticileriyle istişare toplantısı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
4-6 yaş grubu Kuran Kursu öğreticileriyle istişare toplantısı yapıldı
Abone ol
ERZİNCAN İL MÜFTÜLÜĞÜNE BAĞLI 4-6 YAŞ GRUBU KUR’AN KURSLARINDA GÖREV YAPAN KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ İLE İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.ERZİNCAN İL MÜFTÜSÜ BURHAN ÇAKIR’IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞEN TOPLANTIYA İL MÜFTÜ YARDIMCISI İSMAİL YILMAZ, DİN HİZMETLERİ VE EĞİTİMİ ŞUBE MÜDÜRÜ ALİ ŞEN İLE BİRLİKTE 4-6 YAŞ GRUBU KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ KATILDI.

Erzincan İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarında görev yapan Kur’an Kursu öğreticileri ile istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı.


Fuaye Salonu’nda yapılan toplantıda 4-6 yaş grubu kurslarına gelen öğrencilerin eğitimindeki sorumluluklardan bahsedilirken kursların durumu hakkında öğreticilerden bilgiler alındı.


Müftü Burhan Çakır yaptığı konuşmada, “4-6 yaş kurs öğrencilerinin eğitim ve öğretimi sürecinin hassasiyeti önem arz eden bir konudur. Bunun bilincinde olmanın yanı sıra geleceğimiz olan yavrularımıza islam geleneklerini öğreterek eğitmek, sevmek ve sevdirmek anlamında bir ön eğitim verilmesi gerektiği malumlarınızdır. ‘Ağaç yaş iken eğilir’ düsturundan hareketle onlara güzel bir ahlâkın eğitimini ve ilkelerini vermek, bunu yaparken de onları kırıp-dökmeden, incitmeden eğitmek gerekir” diyerek 4-6 yaş grubu eğitiminin önemine değindi. İnsan kaynağı, müfredat ve materyal açısından 4-6 yaş ile ilgili eğitimin içeriği hakkında bilgilendirmeler yapan Müftü Çakır, “4-6 Yaş Grubu sınıfların ilimizde artırılması için çok daha fazla gayret göstermemiz gerekiyor. Müftülük olarak her türlü gayretin destekçisi olacağız.” dedi.


Öte yandan öğreticiler öneri, eleştiri ve tekliflerini dile getirdi. Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Müftü Yardımcısı İsmail Yılmaz, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen ile birlikte 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dedektör ile hazine arayan şahısların üzerinden bebek telsizi çıktıÖnceki Haber

Dedektör ile hazine arayan şahısların üz...

Karsta damlayan üniversite hastanesine kovalı önlemSonraki Haber

Karsta damlayan üniversite hastanesine k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar