banner155

banner244

Adana'da moda tasarım bölümü öğrencileri maske üretimine başladı

Adana’nın Pozantı ilçesinde, Türkan İrfan Akün Çok Programlı Anadolu Lisesi moda tasarımı bölümü öğrencileri, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sağlık görevlileri için maske üretimine başladı.Bölümün...

ADANA 21.04.2020, 15:15 21.04.2020, 21:06
Adana'da moda tasarım bölümü öğrencileri maske üretimine başladı

Adana’nın Pozantı ilçesinde, Türkan İrfan Akün Çok Programlı Anadolu Lisesi moda tasarımı bölümü öğrencileri, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sağlık görevlileri için maske üretimine başladı.

Bölümün öğretmen ve öğrencileri, İlçe Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinin de desteğiyle diktikleri maskeleri, sağlıkçılara, emniyet güçlerine, Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerine ve vatandaşlara ücretsiz dağıtacak.

Okul müdürü Kamil Yıldırım, günlük 250 maske üretimi hedeflediklerini belirterek, "Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un her defasında meslek liselerinin önemine yaptığı vurgu nedeniyle, böyle günlerde hem milli eğitim camiasının hem de devletimizin yanında olma amacıyla, ülke genelinde meslek liseleri nezdinde başlayan maske üretim seferberliğine katkı yapmak üzere yola çıktık." diye konuştu.

Mezun öğrencilerden Nalan Demirdelen de ellerindeki tüm imkanları kullanarak maske üretimine başladıklarını, salgından Türkiye'nin güçlenerek çıkacağına inandıklarını ifade etti.

Yorumlar (1)
Aybüke Türkyılmaz 4 ay önce
Kara gün dostu meslek liseleri.