banner155

banner244

Emziren annenin dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Hamilelik süreci anne adaylarının dikkat etmesi gereken birçok değişkeni içerisinde bulundurmaktadır. Anne adaylarının bu konuda araştırması gereken birçok konu bulunmaktadır.

SAĞLIK 13.01.2020, 13:43 Ceyhun İlyas
Emziren annenin dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Hamilelik süreci anne adaylarının dikkat etmesi gereken birçok değişkeni içerisinde bulundurmaktadır. Anne adaylarının bu konuda araştırması gereken birçok konu bulunmaktadır.

Hamilelik döneminde dikkat edilmesi gereken şeyler olduğu gibi hamilelik sonrası yani lohusalık döneminde de birçok dikkat edilmesi konu gereken konu vardır.

Bu dikkat edilmesi gereken konular bebek için ayrı anne için ayrı olabilmektedir. Ancak bu ikisi birbiriyle oldukça alakalıdır. Anne ne kadar mutluysa bebek de o kadar memnun olur. Tam tersi anne için de geçerlidir. Özellikle emzirme konusu oldukça önemlidir.

Lohusalık döneminin en önemli konularından bir tanesi emzirmektir. Emziren annenin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Bunlara kısaca değinecek olursak özellikle annenin beslenmesi oldukça önemlidir. Anne beslenmesine dikkat ettiği takdirde hem bebeğe faydalı olur hem de kendine faydası olmaktadır. Kilo vermesini de kolaylaştırmaktadır. Anne sütünü de arttırarak anneye faydalı olmaktadır.

Lohusalık döneminin dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konusu ise doğum sonrası giyilebilecek ürünler. Özellikle pijama konusunda dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Bu dönemde giyilebilecek olan lohusa pijama ürünlerine fazlasıyla dikkat edilmesi gerekmektedir. Rahatlığıyla birçok anne adayının dikkatini çeken bu ürünler hamilelik sonrası plan için çantalarda hazır bulundurulmaktadır. Ayrıca hamilelik sonrası giyilen ürünlerin daha sonra tercih edilmemesinden dolayı da bu ürünleri ayrı olarak almak önemlidir. Doğum sırasında yapılan dikişlere de dikkat etmek amacıyla pijamalar tercih edilebilir. Misafirleri karşılamak ve bebeğinizi emzirmek açısından da rahatlığıyla önemli bir yer tutmaktadır. Emzirme bölgeleri bulunan pijamalar sayesinde üzerinizi çıkarmadan kolay bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

Ayrıca lohusa gecelik ürünleri de bulunmaktadır. Bu gecelikler rahatlığından dolayı ilk geceyi ve lohusalık dönemini geçirmek adına birçok anne tarafından tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi bu geceliklerin kolay bir şekilde uyumayı sağlaması ve toparlanmadığı için de dikişlerinize zarar vermiyor oluşudur. Ayrıca gece uyanmanız gerekiyorsa da kolay bir şekilde uyanıp bebeğinize bakabilir ve emzirebilirsiniz.

Hamilelik sonrasında yaşanan üşümeleri ve titremeleri de engelleyebilecek bu gecelikleri mi yoksa pijamaları mı tercih edeceğinizi belirlemek ve yüzlerce hamile giyim ürünleri arasından seçmek tamamen sizin elinizde olacaktır.

Yorumlar (0)