banner155

banner244

Yeni Belediye hizmet binası Temmuz’da tamamlanıyor

Osmaniye Belediyesi Yeni Hizmet binası inşaatının 15 Temmuz 2014’da tamamlanacağı kaydedildi.

OSMANİYE 22.04.2014, 20:07 22.04.2014, 20:08 Ceyhun İlyas
Yeni Belediye hizmet binası Temmuz’da tamamlanıyor
banner274
Osmaniye Belediyesi Yeni Hizmet binası inşaatının 15 Temmuz 2014’da tamamlanacağı kaydedildi.
 

Belediye Başkanı Kadir Kara yapımı devam etmekte olan Osmaniye Belediyesi yeni hizmet binasında incelemelerde bulunurken yeni göreve başlayan belediye meclis üyelerine de binayı gezdirdi.


İnşaatın son durumu ile ilgili firma temsilcilerinden detaylı bilgiler alan Başkan Kadir Kara, şu anda çalışmaların planlandığı gibi hızla ilerlediğini söyledi. Şu anda binanın dış cephe çalışmalarına başlandığını ve aynı zamanda bina içerisinde ince detay işlere geçildiğini ifade eden Başkan Kadir Kara, ilgili yüklenici firma yetkililerinin binayı 15 Temmuz’da teslim etmeyi planladıklarını söyleyerek yeni belediye meclis üyelerini gezdirirken bina ile ilgili bilgiler de aktardı.


OSMANİYE’DE SELÇUKLU MİMARİSİ YÜKSELDİ
Eski otogar arsasında yaklaşık 7 dönümlük bir arazi üzerine yapılan Yeni Belediye Hizmet binasının toplam 17.500 metre kara kapalı alanı olduğunu dile getiren Başkan Kara, “Bu projemiz ile şehre bir kimlik kazandırırken, bu binayı şehir merkezine yaparak kentin merkezinin başka alanlara kaymasını engellemeyi hedefledik. Proje tamamlandıktan sonra belediye hizmet binasının çevresinde de ciddi bir revizyon yapacağız. Binanın hemen ön tarafında Devlet Bahçeli Meydanı’nda başlayıp, çifte petroller kavşağında bitecek bir battı çıktı ile altgeçit yapacağız.”dedi.


Başkan Kara Belediye hizmet binası ile ilgili olarak, “Osmaniye’de Selçuklu mimarisi ile bezenmiş bölgenin ve Türkiye’nin en güzel ve kullanışlı belediye hizmet binasını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Binamız içerisinde başkanlık katından tüm servislere kadar profesyonelce hazırlanmış bir yapı ile vatandaş memnuniyetini arttırıcı tüm detaylar düşünülerek uygulamaya koyuluyor. Vatandaşın hizmet beklentileri hesaplanarak kat düzenlemeleri yapıldı. Vatandaş hangi hizmeti kaçıncı katta nasıl bir ortamda almasını içeren bir araştırma sonucunda proje hazırlandı. Proje içerisinde toplantı ve nikâh salonu gibi sosyal doku alanları da bulunmaktadır. Binanın zemin katına ise kapalı bir otopark yapıyoruz. Tüm hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz.”şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)
Koray 6 yıl önce
bi minare de dikin de tam bir cami olsun, hiç mi özgün mimarimiz olmayacak. hep kopya hep kopya, allah'tan atalarımız medeniyetler inşa etmiş de onları kopyalıyoruz. bi de elin gavurunu taklit etseydik daha vahim
Korcan Akardan 6 yıl önce
bu nasıl proje 2 minare eklense de cami olsa keşke
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?