banner155

banner244

Vali Coşkun’dan Kurtuluş günü mesajı

Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunu  97. yıldönümü dolayısı ile mesaj yayınladı.

OSMANİYE 06.01.2019, 07:40 06.01.2019, 14:10 Ceyhun İlyas
Vali Coşkun’dan Kurtuluş günü mesajı

Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunu  97. yıldönümü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Vali Coşkun mesajında şu görüşlere yer verdi: 
“Öncelikle, 97 yıl önce şaha kalkan bir milletin bağımsızlığı uğrunda, vermiş olduğu takdire şayan bir mücadeleyle canları pahasına bu toprakları bize vatan yapan, bu toprakların gerçek sahipleri, ecdadımızı minnet ve şükranla anıyorum.

Sevgili Osmaniyeliler
Milli Mücadele, Anadolu’nun her karış toprağına Yüce Türk Milletinin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Tarihin bu eşsiz destanının en önemli bölümlerinden birini de yiğitler şehri Osmaniye’mizde verilen kurtuluş mücadelesi teşkil etmektedir.

Osmaniye’nin kurtuluşu, bağımsızlık aşkının; hava, ekmek ve sudan daha kıymetli olduğunun tarihe kayıt düşüldüğü destanın adıdır. Yiğitlerin ve yiğit ruhlu Osmaniye halkının başı dik, alnı açık Hakka yürüyüşüdür. Osmaniye’nin kurtuluşu toprağı vatan yapan iradenin, toprakta filizlenişi; yeniden bir diriliş için ayağa kalkan bir milletin yürekleri toplu vurdukça onu hiçbir topun ve tankın sindiremeyeceğinin en güzel örneğidir.

Asla unutmamalıdır ki 7 Ocak;  mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimizin gelinliği, şehidimizin son örtüsü mukaddes bayrağımızı gönderden indirmeye çalışanların ve o bayrağa bizim gözümüzle bakmayanların mezarının bu topraklarda kazıldığı gündür.

Aziz Osmaniyeliler 
Bizlere düşen, ecdadımızın tarihe yazdığı bu kahramanlık destanını gençlerimizin beyinlerine tarihimizin en büyük derslerinden birisi olarak nakşetmektir. Osmaniye’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümünde bu mücadele ruhunu yeniden her alanda canlandırmalıyız. Yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhu aşılamalı ve memleketimizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Osmaniyeli hemşerilerimin, 7 Ocak Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’nci yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” 
 

Yorumlar (0)