banner155

banner244

OSB’den Eğitim seferberliği

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından alınan bir karar ile bölgemiz sanayicilerine eğitim düzenlendi.

OSMANİYE 20.05.2014, 13:42 20.05.2014, 13:42 Ceyhun İlyas
OSB’den Eğitim seferberliği
banner274
Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından alınan bir karar ile bölgemiz sanayicilerine eğitim düzenlendi.


Bölgemiz sanayicilerinin kalifiye eleman ihtiyaçlarına yardımcı olmak ve bölgemiz sanayicilerinin çalışanlarına destek vermek amacı ile verilen eğitimde teorik ve pratik çalışmalarda bulunuldu.


Eğitimde katılımcılara STS Mühendislik ve Eğitim Hizmetlerinden gelen uzman eğitimci tarafından “Siemens S7-300/400 PLC Temel Seviye ve Orta Seviye” eğitimi verilmiştir.


Firmaların elektrik-elektronik ve otomasyon gibi bölümlerinde çalışan teknik personellere; Siemens s7-300/400 PLC’lerin modelleri, çalışma şekli, yapı ve bağlantıları, haberleşme ayarları, programlama teknikleri ve arıza bulma yöntemleri gibi konular hakkında teorik ve uygulamalı dersler anlatıldı.


Alanında uzman eğitimci olan  Hasan Kara,“5 gün süren eğitimde katılımcılara sistem ile ilgili tüm bilgi ve tecrübelerimi paylaştım. Katılımcılarımız da verilen ders saatleri boyunca aldıkları teorik bilgileri pratikte başarılı bir şekilde uyguladılar.” şeklinde konuştu.


Osmaniye Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Eğitim Salonunda  12-16 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleşen eğitimde katılımcılar, eğitimin sonunda firma yetkilisi tarafından teste tabi tutuldular.Testin sonunda başarılı olan katılımcılar eğitimde başarı sertifikası almaya hak kazandı.


Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan katılımcılara Yönetim Kurulu Başkanı  Şerif Tosyalı sertifikalarını takdim ederek, katılımcıları başarılarından dolayı tebrik etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?