banner244

banner155

Neva’dan muhteşem konser

OSMANİYE Neva Musiki Cemiyeti tarafından, geçtiğimiz yaz kaybedilen merhum koro üyesi Asım Erkoçak anısına konser düzenlendi.

OSMANİYE 22.05.2014, 18:34 22.05.2014, 18:35 Ceyhun İlyas
Neva’dan muhteşem konser
banner274
OSMANİYE Neva Musiki Cemiyeti tarafından, geçtiğimiz yaz kaybedilen merhum koro üyesi Asım Erkoçak anısına konser düzenlendi.


Cebelibereket Kültür Merkezinde ki programa Vali Yardımcısı Ali Çağlar’ın yanı sıra merhumun eşi Naile ile kızı Fatma Erkoçak’nın da dinleyici olarak katıldığı konser 2 saatten fazla sürmesine rağmen beğeniyle izlendi.


Cemiyet Başkanı Nazım Günay yaptığı kısa konuşmada konserin amacını belirterek katılımcılara teşekkür etti. Neva Musiki Cemiyeti kurucularından Mimar Haydar Aktürk tarafından, konsere sponsor olan firmaların yetkililerine Teşekkür Plaketi verildi.


İki bölümden oluşan konserde 31 şarkı icra edildi. Hüzzam eserlerin seslendirildiği birinci bölümde koronun söylediği şarkıların arasında Cemiyet Başkanı Nazım Günay
söylediği şarkı ile seyircileri büyüledi. Birinci bölümde koroda bulunan Merve Alkan ve Şengün Demiryürek te birer şarkı söyledi.


15 dakika aranın ardından başlayan ikinci bölümde Muhayyer Kürdi eserler yer aldı. Koroda bulunan Elife-Kasım Korkmaz’ın ve Başak Ilgın Toku-Leyla Gül Demir’in düetleri ile Nihat Arslan, Esin İnce, Merve Akalın, Pınar Nurdoğan, Nurten Erkoçak, Bilal Doğar şarkıları ile seyircilerin coşkulu alkışlarını hak etti.


Koro Yöneticisi Cevdet Cömertpay’ın söylediği gazel seyirciler için sürprizdi. Ama asıl sürpriz koronun seslendirdiği şarkı idi. Bayrak açılırken söylenen “Çırpınırdın Karadeniz” şarkısı salonda milli bir hava estirdi.


Koro ile birlikte başarılı icralarıyla saz heyetinde görev yapan İbrahim ve Mehmet Çamlı, Polat Göçen, Orhan Karaoğuz, Mustafa Sim, Bülent Yarpuzlu, Alparslan Yaşar ve Fırat Ersayar alkışı hak edenlerden oldular.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?