banner155

banner244

İmam Hatipler’de Mesleki yarışma yapıldı

Osmaniye’de İmam Hatip Ortaokulları ile İmam Hatip Liseleri arasında Mesleki yarışmalar düzenlendi.

OSMANİYE 03.01.2019, 16:12 Ceyhun İlyas
İmam Hatipler’de Mesleki yarışma yapıldı

Osmaniye’de İmam Hatip Ortaokulları ile İmam Hatip Liseleri arasında Mesleki yarışmalar düzenlendi.

Osmaniye’de İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini arttırmak, öz güven duygusunu geliştirerek sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımı arttırmak amacıyla il geneli İmam Hatip Ortaokulları
arası yarışmalar yapıldı.

İmam Hatip Okulları arasında;  Genç Sedâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması, Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması, Genç Nidâ” Kız Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Nidâ” Kız Öğrenciler Hafızlık Yarışması ve İl geneli İmam Hatip Liseleri arası “Genç Nidâ” Kız Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, “Genç Sedâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Kur’an-ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması, Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması, “Genç Hatipler Minberde” Hutbe Okuma Yarışması düzenlendi.

Düzenlenen yarışmalar sonucunda;Genç Nida Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışmasında,Birinci Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Ebru Polat, İkinci Kadirli Şehit İsmail Akduman Kız AİHL öğrencisi Halime Nur Bozdoğan, Üçüncü Bahçe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zeynep Nur Boran, Dördüncü Çukurova Kız AİHL öğrencisi Yağmur Esen,  Beşinci ise Şehit Hayrettin Mennan Kız AİHL öğrencisi Tuğçe Zengin oldu.

Genç Nida Hafızlık Yarışmasında,Birinci Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Merve Çalım, İkinci Bahçe Anadolu AİHL öğrencisi Luceyn Abdullah oldu.

Hutbe Okuma Yarışmasında,Birinci Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Zeki Tan, İkinci Merkez Necip Fazıl Kısakürek AİHL öğrencisi Mehmet Demirel, Üçüncü Kadirli Şehit Mehmet Acıbucu AİHL öğrencisi Ömer Demir oldu.

Ezan Okuma Yarışmasında, Birinci Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yahya Foz, İkinci Merkez Necip Fazıl Kısakürek AİHL öğrencisi Erdoğan Güneş,Üçüncü Merkez Şehit Mehmet Karacatilki AİHL öğrencisi  M. Sacit Özcan oldu.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında, Birinci Bahçe Şehit Furkan Aydın AİHL öğrencisi Cihan Salman, İkinci Kadirli Şehit Mehmet Acıbucu  AİHL  öğrencisi Muhammet BaşkanN, Üçüncü    Merkez Şehit Mehmet Karacatilki AİHL öğrencisi Murat Yaşar oldu.

Kur’an-ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışmasında, BirinciOsmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Serhat Önat, İkinci Merkez Şehit Mehmet Karacatilki AİHL öğrencisi Furkan Aslan, Üçüncü Kadirli Şehit Mehmet Acıbucu AİHL öğrencisi Bilal Erkayıran oldu.   

Düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrenciler çeşitli hediyeler ile ödüllendirilirken İl Milli Eğitim Müdürü  Ramazan Çelik, yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek yarışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.
 

Yorumlar (0)
28°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 2 6
2. Alanyaspor 2 6
3. Göztepe 2 4
4. Karagümrük 2 4
5. Beşiktaş 2 4
6. Antalyaspor 2 4
7. Hatayspor 2 4
8. Fenerbahçe 2 4
9. Kasımpaşa 2 3
10. Erzurumspor 2 3
11. Sivasspor 2 3
12. Kayserispor 2 3
13. Konyaspor 1 1
14. Gaziantep FK 2 1
15. Trabzonspor 2 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Malatyaspor 2 1
18. Denizlispor 2 1
19. Ankaragücü 1 0
20. Çaykur Rizespor 2 0
21. Başakşehir 2 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 2 6
2. Samsunspor 2 4
3. Adana Demirspor 2 4
4. Adanaspor 2 4
5. Tuzlaspor 2 4
6. Balıkesirspor 2 3
7. Bursaspor 2 3
8. Altınordu 2 3
9. İstanbulspor 2 3
10. Bandırmaspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Ümraniye 2 3
13. Altay 2 1
14. Boluspor 2 1
15. Akhisar Bld.Spor 2 1
16. Eskişehirspor 2 1
17. Giresunspor 2 1
18. Menemen Belediyespor 2 1
Takımlar O P
1. Leicester City 2 6
2. Everton 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 2 6
6. Tottenham 2 3
7. Man City 1 3
8. Brighton 2 3
9. Aston Villa 1 3
10. Leeds United 2 3
11. Chelsea 2 3
12. Wolverhampton 2 3
13. Newcastle 2 3
14. Burnley 1 0
15. M. United 1 0
16. West Ham 2 0
17. Sheffield United 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 2 6
3. Villarreal 2 4
4. Celta de Vigo 2 4
5. Valencia 2 3
6. Osasuna 2 3
7. Getafe 1 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 2 2
10. Real Madrid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Huesca 2 1
13. Real Valladolid 2 1
14. Atletico Madrid 0 0
15. Barcelona 0 0
16. Elche 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Levante 1 0
19. Deportivo Alaves 2 0
20. Athletic Bilbao 1 0