banner155

banner244

Halk Otobüsleri’nden ‘yararlanma’ Haklarını istiyorlar!...

Osmaniye’de 65 yaş üzerindeki vatandaşlar Halk otobüslerinden ücretsiz yararlanabilme haklarından yoksun olduklarını dile getirdiler.

OSMANİYE 17.08.2016, 14:53 Ceyhun İlyas
Halk Otobüsleri’nden ‘yararlanma’ Haklarını istiyorlar!...

Osmaniye’de 65 yaş üzerindeki vatandaşlar Halk otobüslerinden ücretsiz yararlanabilme haklarından yoksun olduklarını dile getirdiler.

Başka illerdeki toplu taşıma araçlarında, halk otobüslerinde 65 yaş üzerindeki insanların ücretsiz yararlandığını belirten vatandaşlar, Osmaniye’de bu uygulamanın olmamasının nedenini soruyorlar.

Osmaniye Belediye Başkanı’nın olaya duyarlılık göstermesini isteyen 65 yaş üzerindeki vatandaşlar, Halk otobüslerinin yeterince denetlenmediğini de dile getirdiler.

Vatandaşlar; “Osmaniye’de hizmet veren Halk otobüslerine, engellilerin ücretsiz binmeleri için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından her ay belli bir ödeme yapıldığını, bu ödemelerin de Belediye tarafından otobüs işletmecilerine verildiğini öğrendik. Her ay otobüs işletmecileri engelliler adına belli ücret almalarına rağmen, engellilere bile zorluklar yaşandığı olaylarına tanık olduk. Otobüs şoförlerine engelli kimliğini veya başka pasonu’nu gösterenleri tersliyor, bazı anlarda da tartışmalar çıktığı oluyor. Bizler 65 yaş ve üzeri vatandaşlar olarak bazı haklarımız bulunmaktadır. Bu haklarımızdan birinin de halk otobüslerine ücretsiz binme olduğunu biliyoruz, ancak bu uygulama Osmaniye’mizde nedense uygulanmamaktadır. Bu hakkımızın verilmesi için Belediye başkanı ve yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyoruz”diye konuştular.

Yorumlar (2)
serkancanbaz denizli 1 yıl önce
bir denizlili olarak osmaniyeye yolum düştü daha simdi halk otobüsüne bindim mesaj yazarken engelli kimliğimi şoföre gösterdim tamam dedi
hicbir ters cevap vermedi kendisine tesekkur ediyorum
denizli buyuksehir belediyesi ve diger tum belediyeler kanun geregi 65 yas ustu yaslilar ve engelliler ücretsiz tum haklardan yararlaniyorlar
BELEŞCI DİYE TABİR EDEN KENDINI BILMEZLER UTANSINLAR
HAKKINIZI HERYERDE ARAYIN SEHIRLERARASI YOLCULUKLARDA ENGELLİ KONTENJANI OLARAKTA İNDİRİMLİ YOLCULUK YAPABILIRSINIZ
TRENLERDEN GEZİ VE ÖREN YERLERİNDEN MÜZELERDEN DE ÜCRETSİZ YARARLANABİLİRSİNİZ
Özel halk otobüscü 4 yıl önce
Beleşçiler kul hakkı yiyiciler sizi bedava devlet taşımıyor halk otobüs işleyenler kendi cebinden taşıyor her hizmetin bir karşılığı vardır bedavaya sakız veriyorlar