06 Aralık, 2023, Çarşamba
DOLAR28.9434
EURO31.246
ALTIN1881.2

Yeşilyurtta gençlere deprem eğitimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeşilyurtta gençlere deprem eğitimi
Abone ol
TÜGVA İLE İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ YENİ FİKİRLER TOPLULUĞU TARAFINDAN YAPILAN ORGANİZASYONLA DEPREM EĞİTİM SİMÜLASYON MERKEZİ VE BİLİM ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİLER

Türkiye’nin sayılı afet eğitim merkezlerinden bir tanesi olan Malatya Yeşilyurt Belediyesi Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesi’nde, ‘Hayat Kurtaran Gençlik’ Projesine katılan öğrencilere teorik ve pratik deprem eğitimi verildi.


Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile İnönü Üniversitesi Yeni Fikirler Topluluğu tarafından yapılan organizasyonla Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesini ziyaret eden öğrenciler, deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiği üzerine bilgi sahibi oldular.


Deprem eğitimin herkes için gerekli olduğunu ifade eden TÜGVA Malatya İl Temsilcisi Mesut Demir, gösterilen misafirperverlikten dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sunup, Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesi gibi özel bir yatırımı Yeşilyurt’ta hizmete sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eğitim hizmetlerine verdiği önemi takdirle karşıladıklarını söyledi.


Deprem eğitiminde öğrencileri yalnız bırakmayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, deprem eğitiminin herkes için gerekli olduğunu belirtti.


Türkiye’nin sayılı afet eğitim merkezlerinden bir tanesi olan Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesini Yeşilyurt’a kazandırmaktan büyük bir onur duyduklarını vurgulayan Çınar, “ Türkiye Gençlik Vakfı ile İnönü Üniversitesi Yeni Fikirler Topluluğunu yaptıkları bu güzel organizasyondan dolayı tebrik ediyorum. Malatya’nın birinci derecede deprem kuşağında yer alması nedeniyle gerek kentsel dönüşüm projelerine gerekse de deprem eğitimlerine çok büyük önem veriyoruz. 24 Ocak 2020 yılında ki deprem felaketinden önce Yeşilyurt’umuza kazandırdığımız buradaki afet eğitim merkezimizde her yaştan vatandaşımıza deprem öncesi ve sonrasıyla ilgili temel eğitimler veriyoruz. Modern ve güzel bir mekanda öncelikle teorik daha sonra ise simülasyon odamızda depremin bire bir yaşatıldığı pratik eğitimler veriyoruz. Eğitim çalışmalarımıza sınırsız katkı sunan AFAD İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. 24 Ocak 2020 depreminden sonra eğitim merkezimize gösterilen ilgide arttı, belirli bir program halinde bu eğitimlerimiz sürmektedir. Deprem eğitimi almak hepimizin temel görevi olmalıdır çünkü her an bu tehlikeyle karşı karşıya kalabiliriz. Deprem öncesinde neler yapılmalı, deprem çantasında neler olmalı, deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı gibi konularda eğitimler almak çok ciddi sıkıntıların önüne geçebilir. Her şeyin başı eğitimdir” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Otomobil kamyona arkadan çarptı: 1 yaralıÖnceki Haber

Otomobil kamyona arkadan çarptı: 1 yaral...

Pişkinlikte sınır tanımıyor: Önce iç çamaşırına sakladığı, şimdi de ekmek arasına sakladığı uyuşturucuyla yakalandıSonraki Haber

Pişkinlikte sınır tanımıyor: Önce iç çam...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar