19 Mayıs, 2024, Pazar
DOLAR32.2053
EURO35.1156
ALTIN2500.6

Vali Aydoğdu: “23 Nisan, sadece millî egemenliğimizin ilanı değil, aynı zamanda dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçti”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Aydoğdu: “23 Nisan, sadece millî egemenliğimizin ilanı değil, aynı zamanda dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçti”
Abone ol
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve çocuk Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayarak, “23 Nisan, Sadece MillÎ Egemenliğimizin Ilanı Değil, Aynı Zamanda Dünyanın Ilk Ve Tek çocuk Bayramı Olarak Tarihe Geçti” Dedi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “23 Nisan, sadece millî egemenliğimizin ilanı değil, aynı zamanda dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçti” dedi.

Vali Aydoğdu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“104 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yeşeren umut tohumları, 23 Nisan 1920’de filizlenerek Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla meyvesini verdi. O gün, aziz milletimizin iradesi, Anadolu’nun dört bir yanında özgürlüğün sembolü olarak yankılandı ve "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir" ilkesi ile taçlandırıldı.

23 Nisan, sadece millî egemenliğimizin ilanı değil, aynı zamanda dünyanın ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak tarihe geçti. Bu özel gün, çocuklarımızın saf dünyalarında umut çiçeklerinin açtığı, neşenin ve masumiyetin gökyüzüne serpildiği bir bayramdır. Onların kahkahaları, baharın ilk esintisi gibi yüreklere serinlik getirir.

Bizler, ecdadımızın izinden giderek ne zorbalığa boyun eğdik ne de haksızlığa sessiz kaldık. Bu bilinçle, dünyanın dört bir yanına iyilik ve barış tohumları ekmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızın gözlerindeki ışık, mazlumların yüzündeki tebessüm bizim için en büyük mükâfattır. Onlara layık bir dünya bırakmak, savaşsız, çatışmasız bir gelecek sunmak en büyük arzumuz ve sorumluluğumuzdur. Kerim devletimiz, insanlık dramının yaşandığı Gazze’deki çocukların yüzlerinin gülmesi ve geleceğe umutla bakması için büyük çaba gösteriyor.

Çocuklarımız, yarının kahramanları olarak yetiştirilmelidir; eğitimleri, irfanları ve faziletleriyle her daim özgürlüklerini, bağımsızlıklarını ve ülkemizin yüce değerlerini koruyacaklardır. Şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı bu mirası, her daim yüksek tutacak, vatanımızı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaklardır. Onların gülen yüzleri, bizim en büyük zaferimiz, en değerli madalyamızdır.

Bugün, ülkemizin aydınlık yüzleri olan çocuklarımızın elinden tutarak gözlerindeki ışıkla aydınlanan yarınlarımıza yürüyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun, çocuklarımızın gözlerindeki parıltı hiç solmasın.

Bu duygular içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Burdurda kırmızı ışık ihlali yapan ehliyetsiz sürücü kazaya neden olduÖnceki Haber

Burdurda kırmızı ışık ihlali yapan ehliy...

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: “Türkiye olarak Irak, Katar ve BAE ile Kalkınma Yolunda ortak işbirliğine gidiyoruzSonraki Haber

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: “Türkiye olar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar