Osmaniye
DOLAR18.8312
EURO20.205
ALTIN1133.4

Üreten kadınların emeği “Hanımeli İmece Evi” ile değerlenecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üreten kadınların emeği “Hanımeli İmece Evi” ile değerlenecek
Abone ol
MUDANYA BELEDİYESİ İLÇE GENELİNDE KADINLARIN KURDUĞU DAYANIŞMA DERNEKLERİ VE KÖY KOOPERATİFLERİNE VERDİĞİ DESTEĞİ BİR ADIM İLERİYE TAŞIYARAK, EL EMEĞİ ÜRÜNLERİN SATIŞINA KATKI VERİRKEN, KADINLARIN ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE SOSYAL HAYATA KATILABİLECEĞİ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR.

Mudanya Belediyesi ilçe genelinde kadınların kurduğu dayanışma dernekleri ve köy kooperatiflerine verdiği desteği bir adım ileriye taşıyarak, el emeği ürünlerin satışına katkı verirken, kadınların çocuklarıyla birlikte sosyal hayata katılabileceği bir projeyi hayata geçiriyor.


Mudanya Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Bademli mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda hazırlanan bina, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kadınların el emeği ürünlerini satışa sunabileceği, aile bütçesine katkıda bulunabileceği, sosyalleşip kültür ve sanat hayatına katılabileceği “Hanımeli İmece Evi” olarak hizmet vermeye hazırlanıyor. Ürünlerin satışa sunulacağı açık ve kapalı bir mekan olarak projelendirilen İmece Evi’nde ürün sergileme tezgahları, üretim ve eğitim atölyeleri, mutfak, çok amaçlı ortak kullanım alanları bulunuyor. Kadınlar ayrıca Hobi Sanat Atölyelerinde 12 branşta ilgi alanlarına göre mesleki eğitimlerden faydalanabilecek. Kadınlar ve çocuklar, sürdürülebilir bir üretim için, kompost, sıfır atık, iklim konularında her ay uzmanlarla bir araya gelecek.


Hanımeli İmece Evi’nde devam eden çalışmaları inceleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, doğal ve el emeği ürünlerle ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınların sosyal hayata katılmalarını ve ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını sağlayacakları bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kırsal kalkınmaya, köy kültürünün geliştirilmesine, üretimde sürekliliğe, istihdam ve gelirin artırılmasına destek olacaklarının da altını çizen Türkyılmaz, “Köylerimizde yetişen doğal ve organik ürünler ile kadınlarımızın el emeği ürünleri bu projeyle alıcısıyla buluşacak. Kadınlarımızın örgütlenmesini destekliyoruz. Kooperatifleşmeleri için de önemli bir adım olan Hanımeli İmece Evi hayırlı olsun” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kaya’ya ziyaretÖnceki Haber

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü...

Öner: “Yüksek enflasyon, en çok sabit gelirlilerin düşmanıdır””Sonraki Haber

Öner: “Yüksek enflasyon, en çok sabit ge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar