30 Mayıs, 2023, Salı
DOLAR20.2424
EURO21.7388
ALTIN1259.1

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: “45 bin atama yetmez”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: “45 bin atama yetmez”
Abone ol
TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANI TALİP GEYLAN, “EĞİTİMLE İLGİLİ ALINACAK ÖNCELİKLİ TEDBİR DE ÖĞRETMEN AÇIĞINI GİDERMEK OLMALIDIR. BU NEDENLE ÖNÜMÜZDEKİ 2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLAMADAN 45 BİN ATAMAYA İLAVE, BİR BU KADAR DAHA YAPALIM Kİ, ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNU TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN ÇIKARILSIN” DEDİ.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Eğitimle ilgili alınacak öncelikli tedbir de öğretmen açığını gidermek olmalıdır. Bu nedenle önümüzdeki 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başlamadan 45 bin atamaya ilave bir bu kadar daha yapalım ki ücretli öğretmen sorunu Türkiye gündeminden çıkarılsın” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 45 bin öğretmen atamasını değerlendiren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, uzun süredir bu atama müjdesinin beklendiğini söyleyerek, “Şubat ayı içerisinde yeni atama takviminin duyurulması gerekiyordu ama iki büyük depremden dolayı takvim ötelenmişti. 45 bin atama için Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyoruz. Bu atama elbette bir memnuniyet uyandırdı ama beklentimiz daha fazla atama sayısıydı” diye konuştu.“45 bin atamaya ilave bir bu kadar daha atama yapalım”


Öğretmenin eğitimin taşıyıcı kolonu olduğunu kaydeden Geylan, "Eğitimle ilgili alınacak öncelikli tedbir de öğretmen açığını gidermek olmalıdır. Bu nedenle önümüzdeki 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başlamadan 45 bin atamaya ilave bir bu kadar daha yapalım ki ücretli öğretmen sorunu Türkiye gündeminden çıkarılsın. Türk Eğitim-Sen olarak talebimiz en az ücretli öğretmen sayısı kadar atama yapılmasıdır" değerlendirmesini yaptı.


Branşlar itibarıyla adil kontenjan dağılımının önemine de dikkati çeken Geylan, şöyle devam etti:


“45 bin atama dağılımında adaletli davranılması çok önemlidir. Öyle branşlar var ki, genç meslektaşlarımız KPSS’den 80-85 puan almasına rağmen atamaya tahsis edilen kadronun yetersiz olması nedeniyle atanamıyor. Bu sorunun kökten çözümü için atama sayısının artırılması gerekmektedir.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Deprem bölgelerinde sanayinin hasarı 170 milyarın üzerindeÖnceki Haber

Deprem bölgelerinde sanayinin hasarı 170...

Salihlide 50 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildiSonraki Haber

Salihlide 50 adet sentetik uyuşturucu ha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar