20 Nisan, 2024, Cumartesi
DOLAR32.5038
EURO34.7826
ALTIN2499.5

Özel gereksinimli çocuklar at üzerinde gönüllerince eğlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel gereksinimli çocuklar at üzerinde gönüllerince eğlendi
Abone ol
Tatürk üniversitesi Tarafından Organize Edilen "engelli çocuklara Yönelik Fitoterapi” Etkinliğinde çocuklar Gönüllerince Bir Gün Geçirdi.

Atatürk Üniversitesi tarafından organize edilen "Engelli Çocuklara Yönelik Hipoterapi" etkinliğinde çocuklar gönüllerince bir gün geçirdi.

Atatürk Üniversitesi Manej Alanı’nda atlara binen ve alanda bir takım etkinliklerde doyasıyla eğlenen özel gereksinimli çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Doç. Dr. Gökhan Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Üniversitesi olarak engelli çocukları unutmadıklarını belirterek, “Üniversitemizde bilimsel ve akademik çalışmalarının yanında topluma yönelik çalışmalarımız var. Atatürk Üniversitesi’nde bulunan manej alan ve atçılık koordinatörlüğünde özel gereksinim gerektiren bireylerimize burada hipoterapi eğitimi verdik. Çocuklarımızı mutlu etmeye çalışıp at binişi yaptırdık. Onların mutluluklarını paylaşmaya çalıştık. Merkezimizde hipoterapi eğitimleri verilmekte olup, çocuklarımızın geleceğe daha sıkı tutulması için Atatürk Üniversitesi olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu noktada bizden desteklerini esirgemeyen değerli Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür ediyorum. Eğitimlerimiz özellikle özel gereksinim gerektiren çocuklarda kas iskelet yapı bozuklukları üzerine olabilir. Psikolojik ve iletişim eksikliği olabilir. Bu tarz işte otistik çocuklar olabilir. Çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Bu şekilde onların hayata daha sıkı tutunmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Manej alanımızda bu konuyla alakalı antrenörlerimiz ve atlarımız var” dedi.

Manej alanında bulunan atları seven ve eğiticiler eşliğinde atlarla tur atan çocuklara velileri de eşlik etti


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Melikgazide tarihi eserler restore ediliyorÖnceki Haber

Melikgazide tarihi eserler restore edili...

Ece Ronaya ait güzellik merkezi kurşunlandıSonraki Haber

Ece Ronaya ait güzellik merkezi kurşunla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar