15 Nisan, 2024, Pazartesi
DOLAR32.4003
EURO34.5663
ALTIN2454.9

Osmaniyede yeraltı otoparkı depremzede esnafa umut oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniyede yeraltı otoparkı depremzede esnafa umut oldu
Abone ol
Osmaniye'de Depremde Işyerleri Yıkılan 24 Esnaf Yeraltı Otoparkına Kurulan Yeni Ekmek Teknelerinde Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

Osmaniye’de depremde işyerleri yıkılan 24 esnaf yeraltı otoparkına kurulan yeni ekmek teknelerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye’de çok sayıda iş yeri yıkıldı, bazılarında ise ağır hasar oluştu. Osmaniye merkezdeki esnafın yeniden ekonomik hayata katılabilmesi için ise Rahime Hatun Parkı’nın alt tarafında bulunan yeraltı otoparkında kurulan iş yerleri depremzede esnafa umut oldu.

Depremde işyeri yıkılan ve yüksek maliyetinden dolayı yeni iş yeri bulamadığını söyleyen Mühremin Türkmen(40), ’’Elektrik işiyle uğraşıyorum 6 Şubat depremine kadar bu şekilde işimi ifa ettim ama depremden sonra bir nebze duruldu. İş yerimiz yoktu, yani kira yer aradık çok yüksek meblağlar istediler. Kazandığımız belki de kiraya yetmeyecek paralar istediler çok uçuk rakımlar duydum. Ondan dolayı biraz hani dükkansız olarak esnaflığa devam ettim. İnsanların da ihtiyaçları vardı, elektrik olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor, bir çok şey duruyor ondan dolayı. Şimdi buraya devletimiz bize tahsis etti, burada çalışıyoruz şuanda burada kira ödemiyoruz devletimiz burayı bu şekilde tahsis etti. Birçok esnaf arkadaşımız bu kiradan dolayı dükkanları yıkılan işini bırakmak zorunda kaldı. Başka bir şehre göçmek zorunda kaldı, işyeri açmak çalışmak için gittiler. Biz bu şehirden inadına gitmek istemiyoruz ve bu şehrin daha güzel yerlerde daha güzel şekilde olmasını burada yaşamak istiyoruz. Esnaf olarak tek istediğimiz bu yeraltı çarşısını yetkililerden güzelleştirip bizim tanıtımımızı yapıp reklamımızı yapıp burada esnaf olduğunu buradaki iş yerlerinin aktif olarak çalıştığını, Osmaniye halkına duyurularsa çok seviniriz. Dışarı gidenler de tekrardan geri gelsinler ki şehrimize eski güzelliğine kavuşturalım. Bizim istediğimiz burada şehrimizde mutlu bir şekilde yaşamak istiyoruz" dedi.

Yeraltı otoparkına kurulan çarşıda ekmek parasını kazanmaya çalıştığını belirten Veysel Uçkun(37),’’İş yerlerimiz yıkıldı, AFAD, belediye ve valilik çalışmasıyla birlikte burada yeraltı otoparkı kapalı çarşı haline getirildi. Burada 24 esnafız, burada tekrardan ekmeğin kovalamaya çalışıyoruz. AFAD’tan aldığımız dükkanlar hizmet vermeye çalışıyoruz, bizim beklentimiz dediğim gibi halkımızdan bizim burada var olduğumuzu bilsin. Burada 24 tane kişinin halkla hizmet adına esnaflık yapmak amacında olduğunu bilsin istiyoruz ve yukarımızda konteyner çarşı var onlar nihayetinde göz önünde ama biz yeraltında bulunduğumuz için hani otopark olduğu için pek insanların bilmediğini düşündüğümüzden tek isteğimiz buranın tanıtılması istiyoruz" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gölü kirleten firmayı tek kare fotoğraf eleverdiÖnceki Haber

Gölü kirleten firmayı tek kare fotoğraf...

Trambüs direğine çarpan kamyonet sürücüsü ağır yaralandıSonraki Haber

Trambüs direğine çarpan kamyonet sürücüs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar