30 Eylül, 2023, Cumartesi
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

OKÜ Rektörü Uzun, Rehber Öğretmenlerle buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKÜ Rektörü Uzun, Rehber Öğretmenlerle buluştu
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, kent genelindeki Ortaöğretim düzeyinde eğitim veren kurumlarda görev yapmakta olan Rehber Öğretmenlerle bir araya geldi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, kent genelindeki Ortaöğretim düzeyinde eğitim veren kurumlarda görev yapmakta olan Rehber Öğretmenlerle bir araya geldi.

OKÜ tarafından rehber öğretmenler için hazırlanan ve Üniversitenin genel tanıtımını içeren tanıtım programı Rektörlük Büyük salonda gerçekleşti.

Üniversitenin tanıtım programı kapsamında düzenlenen toplantıya OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Coşkun Özalp ve Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Fakülte Dekanları, Uluslar arası ilişkilerden sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Sportif tesisler ve faaliyetlerden sorumlu  Rektör Danışmanı Doç. Dr. Servet Reyhan ve Müdürler ile çok sayıda Rehber öğretmen katıldı.

Osmaniye korkut Ata Üniversitesi’nin tanıtım filminin gösterildiği programda, Rektör Uzun Üniversite hakkında bilgilendirme yaptı.

 OKÜ’nün bölgede önemli bir yere sahip olduğundan sözeden  Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun,

“Üniversitemizin tanıtım faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Rehber öğretmenlerimiz ile bir arada olmak, üniversitemizi tanıtma noktasında acaba neler yapabiliriz diyerek bunları konuşmak için bir araya geldik.  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, bölgesinde önemli bir yere sahip ve giderek de gelişen bir üniversite. Her geçen gün de daha iyiye gidiyoruz. Deprem bölgesinde en iyi durumda olan üniversitelerin başında geliyoruz. Kampüsümüzde ciddi bir hasar bulunmuyor. Ufak tefek hasarlar var onları da hızlı bir biçimde gidermek için gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde eğitim öğretim faaliyetinde herhangi bir fiziksel problemimiz olmayacak.” dedi. ,


 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin tercih noktasında daha üst noktalarda yer alması için öğretmenlerin desteğini isteyen OKÜ  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun,

“Her geçen gün yeni programlar açıyoruz. Osmaniye’de yaşayan genç arkadaşlarımıza da önemli seçenekler sunduğumuzu düşünüyorum. Türkiye’nin her yerinde, her ilimizde en az bir üniversite var. Bu nedenle eskiden olduğu gibi Yükseköğretimden yararlanmak için gençler çok uzaklara gitmek zorunda değiller.

Özellikle biz de Osmaniye’de ve yakın çevrede yaşayan genç arkadaşlarımızın üniversitemizi tercih etmesini istiyoruz.

Bu da kendileri açısından birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Hemen hemen bütün programlar üniversitemizde mevcut. Güçlü bir akademik personelimiz, fiziksel yapımız var.  Laboratuvar imkânlarından tutun da spor tesislerine kadar çekici bir kampüse sahibiz.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından, program soruların yanıtlanması ile devam ederken, tanıtım etkinliği Rektörlük fuaye alanındaki kokteyl ile sona erdi.

 

(Haber: Nuran Büyükbörklü)

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Proje kapsamında üretim yapan çiftçiler ziyaret edildiÖnceki Haber

Proje kapsamında üretim yapan çiftçiler...

BUÜlü akademisyen Türk Pediatrik Hematoloji Derneği Başkanı olduSonraki Haber

BUÜlü akademisyen Türk Pediatrik Hematol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar