Osmaniye
DOLAR16.7832
EURO17.4971
ALTIN976.05
Yusuf Cinkara Otomotiv

Oğul veren arılar şehri bastı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Oğul veren arılar şehri bastı
Abone ol
DENİZLİ'NİN BULDAN İLÇESİNDE KENTİN İŞLEK CADDESİNDE BULUNAN İNCİR AĞACINA OĞUL OLUŞTURAN BAL ARILARI, BAŞARILI BİR OPERASYONLA KOVANA KATILDI. ARILARI KOVANINA DOLDURUP GÖTÜREN ARICILAR, VATANDAŞLARIN KESİNLİKLE ARILARA ZARAR VERMEMESİ VE ONLARIN DOĞANIN EN ÖNEMLİ PARÇASI OLDUĞUNU BELİRTEREK UYARILARDA BULUNDU.

Denizli’nin Buldan ilçesinde kentin işlek caddesinde bulunan incir ağacında oğul oluşturan bal arıları, başarılı bir operasyonla kovana katıldı. Arıları kovanına doldurup götüren arıcılar, vatandaşların kesinlikle arılara zarar vermemesi ve onların doğanın en önemli parçası olduğunu belirterek uyarılarda bulundu.Buldan ilçesinde kovandan ayrılan arı oğulu, Dörteylül Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki bahçede bulunan incir ağacında yuvalandı. Kentin en hareketli noktalarından olan yolda yürüyenler, arıların sokma tehlikesi nedeniyle korku dolu anlar yaşadı. Bu durumdan rahatsız olan esnaf ve vatandaşlar, bölgeye en yakın arıcılardan yardım istedi. Bölgeye ihbar üzerine gelen arıcı Hakan Aytekin, iş kıyafetini giyerek, yaklaşık 4 metre uzunluğundaki ağaca merdiveniyle çıktı. Ağaçta oğul veren arılar arıcı Aytekin tarafından kovana alındı.“Arılar doğanın en önemli parçasıdır”


Ana kraliçe arının kovana alınmasıyla tüm arıların kovana gireceğini belirten Denizli Arıcılar Birliği yönetim kurulu üyesi Hakan Aytekin, “Bu tür durumlarda vatandaşlarımız hemen bölgesindeki arıcıları arayıp yardım istesinler. Kesinlikle arılara zarar vermesinler. Onlar doğanın en önemli parçasıdır. Arılar bu durumdayken hiçbir şekilde insanlara zarar vermezler. Kesinlikle tedirgin olmasınlar. Onlar kendileri için ayrı bir koloni oluşturuyorlar. Ailelerine yeni katılan üyeleri için evlerini ağaç dallarına oğul yapıyorlar. Bizde yaptığımız müdahaleyle onlara yeni bir yuva kazandırmış olduk” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bilecikte 5inci kattan düşen çocuk hayatını kaybettiÖnceki Haber

Bilecikte 5inci kattan düşen çocuk hayat...

Çekmeköyde 20 günlük utangaç yavru maymun hayvanat bahçesinin maskotu olduSonraki Haber

Çekmeköyde 20 günlük utangaç yavru maymu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar