Osmaniye
DOLAR18.1053
EURO18.2906
ALTIN1020.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Musa Özgüçlü Türkiyenin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı listesinde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Musa Özgüçlü Türkiyenin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı listesinde
Abone ol
CAPİTAL DERGİSİ’NİN BU YIL 10’UNCUSUNU DÜZENLEDİĞİ “GÖNLÜ ZENGİN 50 İŞ İNSANI” ARAŞTIRMASINDAKİ HAYIRSEVER ŞİRKETLER VE LİDERLERİ BELİRLENİRKEN LİSTEDE OBA MAKARNA YÖNETİM KURULU MUSA ÖZGÜÇLÜ YİRMİ DÖRDÜNCÜ SIRADA YER ALDI.

Capital Dergisi’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği “Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” araştırmasındaki hayırsever şirketler ve liderleri belirlenirken listede Oba Makarna Yönetim Kurulu Musa Özgüçlü yirmi dördüncü sırada yer aldı. Yürüttükleri sosyal sorumluluk projeleriyle eğitim başta olmak üzere birçok konuda özellikle yardıma muhtaç ailelere destek veren Özgüçlü ailesi son olarak Gaziantep’e 32 derslikli bir lise kazandırmıştı.


Capital Dergisi’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği “Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” araştırma sonuçları açıklandı. 2021 yılında gerçekleştirdikleri bağış tutarına göre belirlenen “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı “ araştırmasında Oba Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü de yer aldı. Capital Dergisi yapılan araştırmada gönlü zengin hayırsever iş insanlarının odaklarında gençler, kadınlar ve hassas grupların ilk sıralarda yer aldığını da vurguladı. Yaptığı hayırlarla ismi sıkça anılan Özgüçlü “Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” arasında yer almaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek “Önceliğimiz her zaman gençliğimiz olup gençlerimizin eğitim başta olmak üzere istihdam edilmeleri yönünde büyük çabalar sarf ediyoruz. Diğer taraftan yıllardır şirketlerimizin gelenek haline getirdiği her Cuma temel gıda ihtiyaç yardımlarıyla çalışanlarımızın hanelerine özellikle protein ağırlıklı gıdalar girmesine özen gösteriyoruz. Öte yandan tesislerimizin bulunduğu illerde muhtarlıklarla yürüttüğümüz projelerimizde yardıma muhtaç ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını kendimize borç biliyoruz. Birçok vakıf ve sosyal yardım dernekleri üzerinden de yine aynı şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.


’’Eğitim en büyük önceliğimizdir’’


Eğitimin en büyük önceliklerinden birisi olduğuna da dikkat çeken Özgüçlü son olarak Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen ‘100. yılda 100 hayırsever’ kampanyasına destek vererek 32 derslikli Oba Türkan - İhsan Ozgüçlü Anadolu Lisesi’ni bağışladıklarını sözlerine ekledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başıboş köpeklere Patnos Belediyesi herhangi bir önlem almayınca, çocuklar sürekli saldırıya uğradıÖnceki Haber

Başıboş köpeklere Patnos Belediyesi herh...

Haziranda 23,4 milyar dolarla tarihin en yüksek aylık ihracatına ulaşıldıSonraki Haber

Haziranda 23,4 milyar dolarla tarihin en...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar