30 Mayıs, 2023, Salı
DOLAR20.3036
EURO21.7771
ALTIN1265.0

Muhtarlara özel eğitim hızlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Muhtarlara özel eğitim hızlandı
Abone ol
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 17 İLÇEDE DÜZENLENEN MUHTAR BİLGİ SİSTEMİ (MUBİS) EĞİTİM ÇALIŞMASI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR. ASARCIK İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİM ÇALIŞMASINA KATILAN MUHTARLARA, MUBİS’İ ETKİN KULLANABİLMELERİ İÇİN DETAYLI BİLGİ VERİLDİ.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 ilçede düzenlenen Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİS) eğitim çalışması hız kesmeden devam ediyor. Asarcık ilçesinde gerçekleştirilen eğitim çalışmasına katılan muhtarlara, MUBİS’i etkin kullanabilmeleri için detaylı bilgi verildi.Büyükşehir Belediyesi MUBİS ile Samsun’un 17 ilçesindeki muhtarların yükünü azaltırken işlerin daha hızlı gerçekleşmesine katkı sağlıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından muhtarların, Muhtar Bilgi Sistemi’ni (MUBİS) daha etkin ve verimli kullanmalarını sağlamak amacıyla yürüttüğü eğitim çalışması devam ediyor. Eğitim çalışmasının 8’ncisi Asarcık ilçesinde gerçekleştirildi. Programda 23 muhtara, elektronik ortamda talep, istek, görüş, öneri ve şikayetlerin iletilebildiği MUBİS sistemi üzerinden nasıl iletişim kurulduğu ve sistemin amacı hakkında bilgi verildi. Eğitim çalışması ile birlikte muhtarların MUBİS sistemini daha verimli kullanmalarını sağlayarak mahallelerindeki yaşanan sorunları en kısa zamanda ilgili kuruma iletmeleri ve hızla çözüm üretilmesinin sağlanması hedefleniyor.“Hizmette hızı artıracak”


Muhtarların MUBİS sistemini etkili kullanmalarının ihtiyaç ve taleplerini ilgili kurumlara iletme noktasında süreci hızlandıracağına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Mahallerimizde yaşanan tüm sorunların çözümü noktasında muhtarlarımızın MUBİS sistemini daha verimli kullanmaları çok önemli. Bunun içinde MUBİS sistemi hakkında muhtarlarımızın daha fazla bilgi sahibi olmalarını istiyoruz. Sistemin daha etkin kullanımı hizmetlerin gerçekleşmesine hız katacaktır. Bu sistemin daha etkin kullanımı muhtarlarımız ile kurumlarımız arasında daha etkili bir iletişim kurulmasını sağlayacaktır. Vatandaş ile devlet kurumları arasında bir köprü olan muhtarlarımızın tüm talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.“Muhtarlar için çok önemli”


Eğitim çalışmasına katılan Asarcık Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Özmeral ise bu çalışmanın kendileri için çok önemli olduğunu söyleyerek “Her zaman muhtarlarımızın yanında olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e her alanda verdiği destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çanakkale Gezici Müzesi AkşehirdeÖnceki Haber

Çanakkale Gezici Müzesi Akşehirde

Çanakkale şehitleri okutulan mevlid ile anıldıSonraki Haber

Çanakkale şehitleri okutulan mevlid ile...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar