22 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6
Yusuf Cinkara Otomotiv

Milletvekili mezun olduğu lisede kariyer günlerine katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milletvekili mezun olduğu lisede kariyer günlerine katıldı
Abone ol
Milletvekili Mezun Olduğu Lisede Kariyer Günlerine Katıldı. (olgun Yıldız/ardahan-iha)

"Kariyer Günleri" Söyleşileri kapsamında Ardahan Milletvekili Kaan Koç Ardahan Fen lisesinde öğrencilerle bir araya geldi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantu, Ardahan Fen lisesi tarafından düzenlenen "Kariyer Günleri" Söyleşisine katıldı. Ardahan Milletvekili Kaan Koç’un konuk olduğu söyleşide öğrenciler siyaset alanında bilgi sahibi oldu. Söyleşinin son bölümünde Koç, öğrencilerin sorularını cevapladı.

Milletvekili Koç, Ardahan Fen Lisesinin ilk mezunlarından olduğunu söyleyerek bu okuldan mezunu olduğu için her zaman mutluluk duyduğunu ve her yerde Ardahan Fen Lisesi mezunu olduğunu büyük bir gururla söylediğini belirtti.

Koç, ’’İlk, Orta ve Lise tahsilimi Ardahan da tamamladım. Ardından İnşaat Mühendisliği bölümünü kazanarak, Üniversite tahsilimi tamamlayıp Ardahan’da Mühendislik Ofisi açarak İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladım. İnşaat Mühendisliği bölümü kendi tercihimdi. Halen bu alanda Yüksek Lisans eğitimine devam ediyorum. Kişinin mesleki alanda kendisini iyi yetiştirmesi çok önemli’’ dedi.

Üniversitede Mühendislik alanında eğitim almak isteyenlerin hangi derslerle karşılaşacaklarını nasıl bir eğitim alacaklarını ve alanlarında nasıl başarıyı yakalayacakları ile ilgili öğrencilere rehberlik edici deneyimlerini paylaşan Koç, daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

Okul Müdürü Aşkın Hüseyinoğlu da program sonunda kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında; Ardahan Milletvekili Kaan Koç’un mesleki alan kariyerindeki başarısının öğrencilere örnek teşkil ettiğini, Fen Lisesi’nden mezun olan bir öğrencinin Milletvekilli olarak aramızla olması, öğrencilerimize zaman ayırması ve tecrübelerini paylaşması çok önemliydi. Hüseyinoğlu, Ardahan Fen Lisesi ailesi olarak kendisine çok teşekkür ediyorum dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dünyada önemli bir halk sağlığı sorunuÖnceki Haber

Dünyada önemli bir halk sağlığı sorunu

Deniz Dalgıçın Mudanyayı geleceğe taşıyacak projelerini açıkladıSonraki Haber

Deniz Dalgıçın Mudanyayı geleceğe taşıya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar