Osmaniye
DOLAR17.2433
EURO17.579
ALTIN964.65
Yusuf Cinkara Otomotiv

KTMÜ ile OKÜ arasında “Akademik İş Birliği Protokolü” imzalandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KTMÜ ile OKÜ arasında “Akademik İş Birliği Protokolü” imzalandı
Abone ol

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Senato Salonu'nda yapılan anlaşma Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan tarafından imzalandı.

Akademik İş Birliği Protokolü imza törenine OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ve eşi Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Gülsine Uzun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, OKÜ Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Yükselir ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Senato Üyeleri katıldı. 

İmzalanan protokol, her iki üniversite arasında akademik ve idari personel ile öğrenci değişimleri, üniversite akademisyenleri arasında ortak araştırma faaliyetleri yürütülmesi, akademik personelin ve araştırmacılarının karşılıklı anlaşma ile önceden belirlenen bir yıllık veya daha uzun bir süre için değişimi, taraflarca belirlenen süreler için öğrenci ve lisansüstü öğrenci değişimi, seminerler, kurslar, çalıştaylar ve diğer bilimsel toplantıların düzenlenmesinde iş birliği, eğitim ve araştırma amaçlı bilimsel yayınların, bilimsel dergilerin ve diğer materyallerin ortak yayını, eğitim ve araştırma amaçlı bilgi, yayın, bilimsel dergi ve diğer materyallerin değişimi, birlikte sportif, sanatsal veya kültürel etkinliklerde işbirliği çalışmalarını kapsamaktadır.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) ile Korkut Ata Üniversitesi arasında imzalanan “Akademik İş Birliği Protokolü” ile yapılacak çalışmaların, iki ülke arasındaki ortak tarihi değerlerin geliştirilerek sağlam temellere oturtulacağını belirten OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Akademik İş Birliği Protokolü’nün” kültürel, sosyal ve ekonomik olarak gelişmelerde önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

Rektör Uzun, “OKÜ, bugün Türk dünyasına hizmet eden ve Türk dünyası gençlerini yetiştiren bir Üniversite olarak, uluslararası ilişkilere ve işbirliklerine önem verecektir. İşbirliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doç. Dr. Palabıyık: “Eleştirel yazılar yazdığım için PKK tarafından tehdit edildiğimde barış akademisyenleri ya da Boğaziçinde protestoya katılan hocalar neredeydi”Önceki Haber

Doç. Dr. Palabıyık: “Eleştirel yazılar y...

Sokak operasyonlarında bir haftada 4 bin 437 kişiye adli işlem uygulandıSonraki Haber

Sokak operasyonlarında bir haftada 4 bin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar