Osmaniye
DOLAR17.9491
EURO18.4297
ALTIN1038.0
Yusuf Cinkara Otomotiv

Köyde şenlik var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Köyde şenlik var
Abone ol
NİLÜFER’DE ÇOCUKLAR, YAZ TATİLLERİNİ NİLÜFER BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ATÖLYE VE ETKİNLİKLERLE VERİMLİ BİR ŞEKİLDE GEÇİRİYOR. SANAT VE OYUN ÇALIŞMALARI, EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ AKTİVİTELERİN DÜZENLENDİĞİ “KÖYDE ŞENLİK VAR” PROGRAMIYLA KIRSAL MAHALLELERDE YAŞAYAN ÇOCUKLAR DA HEM ÖĞRENİYOR, HEM EĞLENİYORLAR.

Nilüfer’de çocuklar, yaz tatillerini Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği atölye ve etkinliklerle verimli bir şekilde geçiriyor. Sanat ve oyun çalışmaları, eğitici ve eğlenceli aktivitelerin düzenlendiği “Köyde Şenlik var” programıyla kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar da hem öğreniyor, hem eğleniyorlar.


Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, kırsal mahallelerde yaşayan çocukların yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmelerine katkıda bulunmak hedefiyle “Köyde Şenlik Var” programı başlattı. 8-14 yaş grubu çocuklara yönelik Nilüfer Belediyesi Kadın ve Çocuk Akademileri eğitmenleri eşliğinde düzenlenen aktivitelerle çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor.


Çocukların bilişsel ve motor gelişimi ile dil ve kas gelişimlerini destekleyici eğlenceli oyunlar, müzikli danslar, eğitici aktiviteler ve sanatsal atölyelerin gerçekleştirildiği “Köyde Şenlik Var” programı, geniş katılımla sürüyor. Nilüfer Belediyesi bünyesindeki hasta nakil ambulansı da, etkinlik çerçevesindekırsal mahallelere giderek, çocukların ambulans çeşitleri ve verdiği hizmetleri öğrenmesini sağlıyor. Program çerçevesinde Atlas, Badırga, Gökçe, Ürünlü, Dağyenice ve Ayvaköy’ün ardından Doğanköy mahalleleri çocukları da, kitap ayracı atölyesi, sanat etkinlikleri, müzikli aktiviteler, limbo ve bardak oyunları ile keyifli bir gün geçirdi. Çocuklar, kendilerine verilen görselleri rengarenk boyayarak, kitap ayracı yaparken, küçük yaş grubundaki çocuklar da, müzikli aktivite ve oyunlarla gönüllerince eğlendi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer ve Doğanköy Mahalle Muhtarı Fikri Araz ile birlikte, Doğanköylü çocukları ziyaret ederek eğlencelerine ortak oldu. Çocuklarla keyifli anlar geçiren Başkan Erdem, atölye çalışmalarını da ilgiyle izledi.


Nilüfer’de çocuklara, yaz tatillerini sanatla ve sporla iç içe geçirmeleri için birçok alternatif sunduklarını dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, kent merkezine gelemeyen çocuklar için de kendi mahallelerinde çeşitli atölyeler düzenlediklerini söyledi. “Köyde Şenlik Var” programının kentin bütün kırsal mahallelerinde yapılacağını ifade eden Başkan Erdem, “Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri olmak üzere haftanın üç günü gerçekleştirdiğimiz ‘Köyde Şenlik Var’ programımıza şimdiye kadar, 8 mahalleden toplam 400 çocuk katıldı. Etkinliklere katılan çocuklarımız bir yandan keyifli zaman geçirirken diğer yandan da yeni bilgiler öğreniyor” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEMA Vakfı il temsilcisi Demirceylan, Vali Memişi ziyaret edip rozet taktıÖnceki Haber

TEMA Vakfı il temsilcisi Demirceylan, Va...

Sokak ortasında karısını bıçaklayarak öldüren zanlı tutuklandıSonraki Haber

Sokak ortasında karısını bıçaklayarak öl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar