29 Eylül, 2023, Cuma
DOLAR27.448
EURO29.0801
ALTIN1646.7

Kırklarelinde NEGEM projesi kapanış yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kırklarelinde NEGEM projesi kapanış yapıldı
Abone ol
KIRKLARELİ VALİLİĞİ, TRAKYA KALKINMA AJANSI, SANAYİ VE TEKNOLOJİ MÜDÜRLÜĞÜ VE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİNDE ÇERÇEVESİNDE NESİLLER ARASI GELİŞİM MERKEZİ PROJESİ (NEGEP) KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI.

Kırklareli Valiliği, Trakya Kalkınma Ajansı, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi işbirliğinde çerçevesinde Nesiller Arası Gelişim Merkezi Projesi (NEGEP) kapanış toplantısı yapıldı.


Kırklareli Valiliği, Trakya Kalkınma Ajansı, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi işbirliğinde Nesiller Arası Gelişim Merkezi Projesi (NEGEP) proje kapanışı yapıldı. Kapanış toplantısında Vali Yardımcısı Mehmet Faruk Saygın, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal ile öğrenciler katıldı.


Kayalı Kampüsünde gerçekleşen toplantıda konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin 2020 yılında Kırklareli Üniversitesi ile başlatılan ve 2 yıl süren projede 0-18 yaş normal, risk altında, dezavantajlı veya özel gereksinimli çocuklar ile 65 yaş üzeri yetişkinlerin yakınlarına eğitim ve danışmanlık hizmeti verildiğini söyledi.


Şahin, “Aslında kalkınmanın farklı bir model olan üniversitelerin bu kalkınmada sürdürülebilirliği önemli bir işlevsel olan bu çalışmalarda proje üreterek meseleye farklı bakarak kalkınmada en önemli faktör olan beşeri sermayenin iyileştirilmesi, senkronize edilmesi, gençlerle büyüklerimizin ve büyüklerle küçüklerimizin koordine edilmesi noktasında önemli bir çalışma. Trakya’da bir olması hasebiyle ve bundan sonra hem üniversitelerimize ve diğer illerimize, ilçelerimize yardımcı olmak meseleye bilimsel perspektif ile bakmak noktasında bizlere bundan sonraki projelerde yardımcı olması çok önemli” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuluda başarılı sporcular ödüllendirildiÖnceki Haber

Kuluda başarılı sporcular ödüllendirildi

Türk Ocağının konuğu Edremitli Doktor Necdet Özgelen olduSonraki Haber

Türk Ocağının konuğu Edremitli Doktor Ne...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar